שימור טאלנטים בגישה הפרסונלית

פעילויות חדשות בתחום החינוך - לחצו כאן

ההרצאה שתסייע לכם להשאיר את הטובים אצלכם

שימור טאלנטים הוא שימור זוגיות

גם הזוגיות הנפלאה ביותר תדעך אם לא נזכור לחדש, להצמיח ולפתח אותה, ולדאוג לצרכים של הצד השני. אנחנו מדברים על הזוגיות בין העובד לארגון. עובד מצטיין או כזה שמוגדר כטאלנט, משקיע מצידו בזוגיות. המנהלים ואנשי משאבי האנוש בארגון הם האחראים להשקיע בזוגיות הזו מצד הארגון.

איך עושים זאת? כשמשימות היומיום מציפות, אנחנו מתפתים להניח שהכל בסדר, או שהטבה כזו או אחרת תשאיר את העובדים המצטיינים אצלנו. כשמתגלה משבר ואנחנו עומדים לקראת עזיבה, המחיר שמשלמים על השאננות הוא גדול. ישנם כלים פשוטים ולא קשים מדי ליישום, שיכולים למנוע מראש בעיות כאלה בזוגיות.

הרבה פעמים, אנו שוכחים שהמפתח להצלחה ארוכת טווח באותה זוגיות בין הארגון לעובד המצטיין, הוא לשחרר את החרדה מעזיבת העובד, ולשים את האינטרס של הארגון באותה דרגת חשיבות כמו הצרכים של העובד.

בגישה כזו, הדברים מתחילים להתבהר, והמנהלים ואנשי משאבי האנוש קשובים ונוכחים בצרכים הייחודיים והשונים של כל עובד. לכל עובד יש שיקול פנימי שמכריע את החלטות הקריירה שלו, כולל ההחלטה אם להשאר במקום עבודה או לעזוב. השיקול הזה נקרא ‘עוגן קריירה’, והוא נחשב ליציב יחסית לאורך הקריירה.

הכרת שמונת הסוגים של עוגני הקריירה תאפשר לכם לכוון הן את התקשורת מול העובד והן את הצעדים המעשיים ליצירת ערך עבורו, בצורה שתעלה את סיכויי השימור. עוגני הקריירה הם חלק מגישת השימור הפרסונלי, וההרצאה היא מבוא חיוני שיישומו יכול לשאת עבורכם פירות כבר מהיום שאחריה.

זוהי הרצאה אידיאלית לכל ארגון ששואף לשמר את העובדים הטובים שלו, במגזר הציבורי או הפרטי, ובכל ענף, לא משנה אם מדובר במערכת החינוך או בהייטק.

מנהל שישמע את ההרצאה לעולם יתפוס בצורה מורכבת ואפקטיבית יותר את תפקידו מול העובד, וישאיר בארגון בסבירות גבוהה יותר ובשביעות רצון גבוהה יותר, את עובדיו הטובים. לא רק שהם יישארו – הם יהיו פרודוקטיביים אף יותר.

שאלות ותשובות
מה כבר אפשר ללמוד בהרצאה על נושא כזה נרחב?

ההרצאה מעוצבת לאנשים מנוסים ובעלי ידע שיבינו מהר את המודל החדש ויוכלו לקחת אותו הלאה. אין בה תוכן מיותר, אלא העברה יעילה ומסודרת של גישה ושל כלים מעשיים.

כמובן שניתן לתת ערך רב נוסף בנושא שימור עובדים, ולהדריך את המשתתפים מעבר להרצאה. במידה שנוצר עניין, נוכל להציע לארגון תכנית מורחבת שעשויה לכלול הדרכות וליווי ביישום גישה מתקדמת לשימור עובדים.