שימור טאלנטים בגישה הפרסונלית

שימור טאלנטים הוא שימור זוגיות

הזוגיות הנפלאה ביותר תדעך אם לא נזכור לחדש, להצמיח ולפתח אותה, ולא נדאג לצרכים של הצד השני. גם מערכת היחסים בין העובד לארגון היא זוגיות! עובד מצטיין – או כזה שמוגדר כטאלנט – ישקיע בזוגיות אם היא חשובה לו, ואילו המנהלים ואנשי משאבי האנוש בארגון הם האחראים להשקיע בזוגיות הזו מהצד השני.

איך עושים את זה? כשמשימות היומיום מציפות, אנחנו מתפתים להניח שהכל בסדר, או שהטבה כזו או אחרת תשאיר את העובדים המצטיינים אצלנו. אבל אז, כשמתגלה משבר ואנחנו עומדים לקראת עזיבה, המחיר שמשלמים על השאננות הוא גדול. ישנם כלים פשוטים ולא קשים מדי ליישום, שיכולים למנוע את כל זה מראש.

הרבה פעמים אנו שוכחים, שהמפתח להצלחה ארוכת טווח באותה זוגיות בין הארגון לעובד המצטיין, הוא לשחרר את החרדה מעזיבת העובד, ולמקם את האינטרס של הארגון באותה דרגת חשיבות כמו הצרכים של העובדים.

כאשר פועלים מתוך הגישה הזו הדברים מתחילים להתבהר, והמנהלים ואנשי משאבי האנוש קשובים יותר לצרכים הייחודיים והשונים של כל עובד. לכל אחד מאיתנו יש שיקול פנימי שמהווה גורם מכריע לגבי החלטות הקריירה שלנו, כולל ההחלטה אם להשאר במקום עבודה או לעזוב. השיקול הזה נקרא ‘עוגן קריירה’, והוא נחשב לגורם יחסית יציב לאורך השנים.

ברגע שתכירו את שמונת הסוגים של עוגני הקריירה, תוכלו לכוון הן את התקשורת מול העובד והן את הצעדים המעשיים ליצירת ערך עבורו – באופן שיעלה את סיכויי השימור. עוגני הקריירה הם חלק מגישת השימור הפרסונלי, וההרצאה היא מבוא חיוני שיישומו יכול לשאת עבורכם פירות כבר מהיום שאחרי.

זוהי הרצאה אידיאלית לכל ארגון ששואף לשמר את העובדים הטובים שלו – במגזר הציבורי או הפרטי – ובכל ענף, לא משנה אם מדובר במערכת החינוך או בהייטק.

מנהל שישמע את ההרצאה, לעולם יתפוס בצורה מורכבת ואפקטיבית יותר את תפקידו מול העובד, וישאיר בארגון בסבירות גבוהה יותר ובשביעות רצון גבוהה יותר, את עובדיו הטובים כאשר הם יותר שבעי רצון. יותר מזה – לא רק שהם יישארו, הם יהיו פרודוקטיביים אף יותר!.

שאלות ותשובות
מה כבר אפשר ללמוד בהרצאה על נושא כזה נרחב?

ההרצאה מעוצבת לאנשים מנוסים ובעלי ידע שיבינו מהר את המודל החדש ויוכלו לקחת אותו הלאה. אין בה תוכן מיותר, אלא העברה יעילה ומסודרת של גישה ושל כלים מעשיים.

כמובן שניתן לתת ערך רב נוסף בנושא שימור עובדים, ולהדריך את המשתתפים מעבר להרצאה. במידה שנוצר עניין, נוכל להציע לארגון תכנית מורחבת שעשויה לכלול הדרכות וליווי ביישום גישה מתקדמת לשימור עובדים.

שירותים קשורים
סדנת עומק

איך מעצבים ארגון ציבורי כחממה להתפתחות של טאלנטים באמצעים פשוטים וללא מהפיכות