הסדנא למציאת כיוון מקצועי (מרכזי הזדמנות)

חדש! וובינרים ויעוץ מקוון כמענה לאתגרי משבר הקורונה | השתלמויות מנהלים ומורים כולל מקוונות

חיכיתם מספיק זמן כדי להגיע לצעד הבא

הייתם משקיעים יומיים בשביל למצוא ולהתחיל אותו סוף סוף?

הסדנא ממחישה למשתתפים על מה הם היו תקועים, מסייעת להם לחדד את הכיוון שלהם, להבין מה הם צריכים לעשות כדי להתקדם בו, ולצאת עם תכניות פעולה מסודרות.

אז אם חיכיתם כבר מספיק זמן ואתם מרגישים שיעשה לכם טוב לפזר את הערפל, זוהי הסדנא שלכם.

עם ניסיון של 11 שנה ועדכון מתמיד, היא זוכה מדי שנה לדירוגי שביעות רצון גבוהים במיוחד, ומעניקה לכם את המגוון ההיקפי של כלים לבחירה נכונה בצעד הבא:

  • היכרות שיטתית עם כל המקצועות או תחומי ההכשרה והלימוד שיכולים להתאים לכם, בכלים המתגברים על פערי ידע וחסמים.
  • הרכבת מפה מדויקת של השיקולים בקבלת ההחלטה, כולל שימוש ביכולות, נטיות אישיות, ערכים וסדרי עדיפויות מבחינת תנאים וסביבה.
  • בניית תכנית פעולה להמשך, מסיום הסדנא ועד לבחירה, כולל דרכי חקירה חוויתיות ויצירה של חיבור רגשי המאפשר בחירה שלמה.

המשתתפים לוקחים אחריות ומסגלים תושיה ואמונה ביכולתם לבחור, ולהתמודד עם קשיים, מבינים את המגמות בשוק העבודה, וכיצד להתנהל כדי להצליח.

כל משתתף מקבל חומרי לימוד וקטלוג מקצועות ולימודים ייחודי ועדכני, עם פרטים לגבי אופי כל תחום, הלימודים, הביקוש, השכר והאופק המקצועי.

הסדנא מיועדת למי שמעוניין לוודא מהו הכיוון שלו, החל מאלו שאין להם כיוון בכלל, ועד לבעלי כיוון מוביל, שמעוניינים לוודא שהוא אכן מתאים.

הפורמט: יומיים במסגרת קבוצתית, ומפגש אישי לכל משתתף (ביום מרוכז נפרד).

מספר משתתפים מקסימלי: 13.

הצעד הבא שלכם בקריירה מחכה מעבר לפינה. בואו לגלות אותו.

 

שאלות ותשובות
איך משתלבים בסדנא אנשים שלא נוח להם לדבר בקבוצה?

ההדרכה לתרגילים בסדנא ניתנת בקבוצה אך התוצאות הן אישיות. איך צורך ‘להיחשף’ או להשתתף במידה שלא נוחה למי מהמשתתפים, הסדנא לא נועדה לעסוק בנושאים אינטימיים או רגישים אלא לקדם בתחום הלימודי והמקצועי.

איך זה יכול להיות שמגיעים בתוך יומיים לתשובה סופית, מה רוצים לעשות בחיים?

לכל אדם צפויים שינויים בקריירה, שלא ניתן לדעת מראש מהם. הרעיון בסדנא איננו לדעת איך תיראה כל הקריירה, אלא איך ייראה השלב הבא, ואילו אפשרויות ייפתחו בעקבותיו.

בתום הסדנא כל משתתף יוצא עם רשימת עדיפויות של כיוונים מקצועיים המתאימים לו, ועם תכנית פעולה המיועדת לשבועות שלאחר הסדנא.

תכנית הפעולה עוזרת לענות על שאלות שעוד נותרו, להשיג עוד מידע ולחוות באופן אישי את הכיוונים המועדפים כדי לבדוק שהרשימה נכונה, ולוודא את הבחירה.

חשוב להדגיש שלא יוצאים עם תשובה ‘אינסטנט’ בתוך יומיים, אלא עם השערה לגבי הכיוונים המועדפים, שדורשת מאמץ לאחר הסדנא לוודא את הכיוונים בעזרת תכנית הפעולה. ביצוע התכנית לאחר הסדנא לוקח לרוב כמה שבועות, ורק כך ניתן להגיע לבחירה שהיא שלמה ונעשתה מהסיבות הנכונות.

מה שונה בכם ביחס למקומות אחרים?

קודם כל התוצאות, ועל כך אתם מוזמנים לקרוא בהמלצות. הסיבה לתוצאות הללו היא שאנחנו מצליחים לשלב שלוש איכויות שקשה מאוד לשלב יחד: היועצים המרצים והמנחים הטובים ביותר, פיתוח הכלים החוויתיים והמועילים ביותר, ושימוש בידע הנרחב והעדכני ביותר. אנחנו עובדים קשה מאוד בשביל להביא את התוצאות האלו עבורכם, אז טוב שאנחנו נהנים מכל רגע.

הסדנא מעניקה מענה מקיף להתלבטויות, תוך סקירה של כל הכיוונים האפשריים, ומעניקה רקע הכרחי לבחירה דרך מידע על שוק התעסוקה והלימודים, המשמעויות של כל בחירה וכיצד ניתן לפתח קריירה בכל תחום. הפורמט הקבוצתי מעניק תחושה טובה למשתתפים, הופך את המקום המארגן למוקד של קהילה מפתחת קריירה, ומאידך העומק ומשך הזמן של העבודה האישית בסדנא מאפשרת תהליך אמיתי של לקיחת בעלות על הבחירה והגעה לשכנוע פנימי בכיוון המקצועי. רמת שביעות הרצון מעידה על הכל – כ-96% מבין אלפי משתתפי הסדנא מאז 2007 ציינו במשוב שהיו ממליצים על הסדנא לאחרים, (4% ציינו אולי, פחות מחצי אחוז ציין שלא).

מה משמעות האמירה שלכם, "היועצים, המרצים והמנחים הטובים ביותר?"

כשאתם נעזרים בנו, אתם תפגשו אנשים שבחרנו ומיינו בצורה הקפדנית ביותר: רגישים, תומכים, קשובים, יודעים להניע לפעולה, סוחפים, מרתקים ויודעים ולספר סיפור, ידענים, ובעלי כושר ניתוח והגעה לתובנות שלאנשים קשה מאוד להגיע אליהן בכוחות עצמם. והכי חשוב – רתומים לעזור ולקדם אחרים.

אנחנו מרכז הזדמנות/עוצמה שמעוניין בסדנא כזו. כיצד תעזרו לנו בארגון?

הסדנא כוללת משלוח דו”ח תוצאות פרטני לאחר השיחות האישיות, יצירת קשר למעקב מצד המנחה מול כל המשתתפים לאחר חודש, ומשלוח דו”ח עדכון.

לארגונים המזמינים את הסדנא אנו מסייעים בכלים לשיווק כולל: חומרי פרסום, סילבוס, משלוח SMS, ותסריט שיחה כיצד להסביר בטלפון על הסדנא.

איך הסדנא עובדת מבחינת ימים ושעות?

החלק הקבוצתי בסדנא מתפרס על יומיים. ישנן שתי אפשרויות:

  1. שני ימי חול – במקרה כזה החלק הקבוצתי נמשך בין 0900-1600 בכל אחד מהימים.
  2. חמישי ושישי – חמישי 0900-1800 (ארוך יותר) ושישי 0900-1400.

ניתן כמובן להזיז את השעות מעט קדימה/אחורה בתיאום עם המנחה.

לאחר 1-3 ימים לרוב, המנחה מגיע ליום נוסף של מפגשים אישיים עם כל המשתתפים. אורך כל מפגש 35-45 דקות (תלוי במספר המפגשים). מועד כל מפגש נקבע פרטנית מול המשתתפים עוד קודם לכן.

לסיכום, המשתתפים מגיעים ליומיים (או ליום וחצי במקרה של חמישי ושישי) במסגרת קבוצתית, ולמפגש יעוץ אישי ביום נפרד.

לקוחות בתחום
מרכז צעירים חוף אשקלון
מעגל החיים והתעסוקה
מרכז הזדמנות ירושלים
שירותים קשורים
פרטני

'יועץ עד הבית' - יועץ תעסוקתי מקצועי יגיע אליכם באופן תדיר, לסייע לצעירים (ולעוד אוכלוסיות…

הרצאה

ההרצאה שעושה סדר בכל השמועות ומחברת את המגמות החשובות באמת מאחורי הקלעים של עולם העבודה…

הרצאה

הילדים בתחילת דרכם המקצועית וההורים בסטרס? ההרצאה תלמד אתכם מה באמת מחכה לילדים שלכם בשוק…

סדנא קצרה

מטוב למצויין - הסדנא לעיצוב קורות חיים שצועקים תוך שש שניות: 'אני האדם שחיפשתם'. השילוב…