הסדנא למציאת כיוון מקצועי (מותאם לאוכלוסיית היעד)

הייתם משקיעים יומיים בהחלטה שתשפיע עליכם ארבעים שנה?

העצמה וקבלת החלטות בסדנא המובילה בישראל לבחירת כיוון לימודי!

עם ניסיון של כמעט שני עשורים לצד עדכון מתמיד, היא זוכה מדי שנה לדירוגי שביעות רצון גבוהים במיוחד, ומעניקה לצעירים את המגוון ההיקפי של כלים לבחירה נכונה בכיוון מקצועי:

 • היכרות שיטתית עם כל המקצועות ותחומי הלימוד שיכולים להתאים להם, בכלים המתגברים על פערי ידע ותפיסות מגבילות.
 • הרכבת מפה מדויקת של השיקולים בקבלת ההחלטה, כולל שימוש ביכולות, נטיות אישיות, ערכים וסדרי עדיפויות מבחינת תנאים וסביבה.
 • בניית תכנית פעולה להמשך, מסיום הסדנא ועד לבחירה, כולל דרכי חקירה חוויתיות ויצירה של חיבור רגשי המאפשר בחירה שלמה.

המשתתפים לוקחים אחריות ומסגלים תושיה ואמונה ביכולתם לבחור, ולהתמודד עם קשיים, מבינים את המגמות בשוק העבודה, וכיצד להתנהל כדי להצליח.

כל משתתף מקבל חומרי לימוד וקטלוג מקצועות ולימודים ייחודי ועדכני, עם פרטים לגבי אופי כל תחום, הלימודים, הביקוש, השכר והאופק המקצועי.

הסדנא מיועדת לצעירים המעוניינים לוודא מהו הכיוון הלימודי שלהם, החל מאלו שאין להם כיוון בכלל, ועד לבעלי כיוון מוביל, שמעוניינים לוודא שהוא אכן מתאים. לרוב יצטרפו לסדנא בוגרי שירות אזרחי, לאומי או צבאי, תלמידי תיכון המעוניינים להתחיל בלימודים אקדמיים בטווח הקרוב, וסטודנטים ובוגרים השוקלים שינוי כיוון.

הפורמט: יומיים במסגרת קבוצתית, ומפגש אישי לכל משתתף (ביום מרוכז נפרד).

מספר המשתתפים המקסימלי הוא 13 משתתפים.

זאת על מנת שנוכל העניק לכל אחת ואחד את תשומת הלב הנדרשת לצורת תוצאות מקסימליות.

ומה אומרים הלקוחות שלנו? אפשר לגלול למטה כדי לגלות.

 

שאלות ותשובות
מה ההבדל בין יעוץ פרטני לבין הסדנא?

קודם כל הסדנא כוללת גם מפגשי יעוץ אישיים.

שנית, החלק הסדנאי מציע יתרונות חשובים:

 1. זמן ללמוד על שוק העבודה והמגמות בו, הקשר בין הלימודים לעבודה, ומה מציע כל תחום.
 2. אוירת עבודה חיובית, כולם מתקדמים בתהליך האישי שלהם ואף אחד לא נתקע או מתפזר.
 3. בתהליך פרטני טוב מבצעים תרגילים בבית בין המפגשים, אבל אתם לבד. בסדנא היועץ מוודא כל הזמן שאתם בכיוון הנכון.
 4. בחירה בכיוון היא גם התארגנות רגשית על כיוון חדש. בסדנא יש זמן להשתכנע ולהתרגל לרעיונות חדשים באופן שיטתי.
 5. שומעים דוגמאות וחוויות מאנשים אחרים וזה נותן פרופורציה, רעיונות ואנרגיות טובות.
 6. בקבוצה שעובדת יחד במשך יומיים, נוצרת לגיטימציה חברתית לעבור תהליך של התלבטות, לקחת אחריות ולבצע גם את המחקר העצמאי.
 7. ידע תומך החלטה – כל אחד מקבל את ספר המקצועות והלימודים, והמנחה חולק ידע מחקרי ומעשי עדכני שיכול לעזור בהחלטה.
 8. אורך הסדנא ביחס ליעוץ פרטני (לרוב פי כמה מבחינת השעות) מאפשר להשתמש ביותר מודלים ותרגילים.
 9. השוואה חברתית מחמיאה – לומדים יחד כלים רגשיים כגון הבנה של אמונות מגבילות, חסמים, איך מתמודדים עם חששות שונים. כל אחד בקבוצה מבין שבעצם הוא לא ‘בעייתי במיוחד’ אלא כולם מתמודדים עם אותם דברים.
 10. יש לנו נתונים מוצקים של שיעור הצלחה – מעל 95% היו ממליצים לחבר לעבור את הסדנא, וראינו עליות מובהקות וחזקות בשלושה פרמטרים שנבדקים (מודעות לתחומים מתאימים, ידע על עצמי, ידע מה לעשות כדי להגיע לבחירה).
 11. במקום לשלוח צעירים למכון חיצוני, יש קבוצה שעובדת על זה ממש כאן אצלכם, מה שממצב את המרכז בתור מרחב קהילתי מקומי איכותי לצעירים, מביא עוד אנשים שלא הכירו, מחזק את הקשר עם המרכז, ויוצר אינטראקציות בין הצעירים לבין עצמם.

חוץ מזה, כשחושבים על זה, גם עולם העבודה עצמו פועל לרוב בקבוצות.

למי בכל זאת מתאים יעוץ פרטני ולא סדנא? בעיקר למי שכבר עבר תהליך הכוונה מקיף ומרגיש תקיעות במקום שאיננו קשור רק לנושא התעסוקתי עצמו, למי שרוצה אישור זריז למשהו שהוא כבר יודע שהוא רוצה,  או למי שיש את המשאבים לתהליך פרטני מושקע וארוך שיש בו את מרבית הדברים שהסדנא מעניקה.

מה שונה בכם ביחס למקומות אחרים?

אנחנו לא מכירים עוד מקום שיש לו הוכחות לתוצאות כאלו, ויעידו ההמלצות. כ-96% מבין אלפי משתתפי הסדנא מאז 2007 ציינו במשוב שהיו ממליצים על הסדנא לאחרים. 

את זה אנחנו משיגים דרך שילוב שלושה גורמים ברמה הטובה ביותר: היועצים, הכלים, והידע. היועצים שלנו עוברים מיון אגרסיבי והכשרה מדויקת, וגוף המחקר והפיתוח שלנו עובד שעות נוספות כדי שמה שתקבלו יהיה עדכני ברמת השינויים והמגמות בשוק העבודה מהשנה האחרונה.

כל גורם שהוא פחות מהטוב ביותר בין שלושת אלו עלול להביא לתוצאות לא מספקות לעתיד שלכם.

מה משמעות האמירה שלכם, "היועצים, המרצים והמנחים הטובים ביותר?"

כשאתם נעזרים בנו, אתם תפגשו אנשים שבחרנו ומיינו בצורה הקפדנית ביותר: רגישים, תומכים, קשובים, יודעים להניע לפעולה, סוחפים, מרתקים ויודעים ולספר סיפור, ידענים, ובעלי כושר ניתוח והגעה לתובנות שלאנשים קשה מאוד להגיע אליהן בכוחות עצמם. והכי חשוב – רתומים לעזור ולקדם אחרים.

על כל אחת מהתכונות הללו לא היינו מוותרים, כי כל אחת חשובה לתוצאות שאתם תקבלו בסופו של דבר.

איך זה יכול להיות שמגיעים בתוך יומיים לתשובה סופית, מה רוצים לעשות בחיים?

לכל אדם צפויים שינויים בקריירה, שלא ניתן לדעת מראש מהם. הרעיון בסדנא איננו לדעת איך תיראה כל הקריירה, אלא איך ייראה השלב הבא, ואילו אפשרויות ייפתחו בעקבותיו.

בתום הסדנא כל משתתף יוצא עם רשימת עדיפויות של כיוונים מקצועיים המתאימים לו, ועם תכנית פעולה המיועדת לשבועות שלאחר הסדנא.

תכנית הפעולה עוזרת לענות על שאלות שעוד נותרו, להשיג עוד מידע ולחוות באופן אישי את הכיוונים המועדפים כדי לבדוק שהרשימה נכונה, ולוודא את הבחירה.

חשוב להדגיש שלא יוצאים עם תשובה ‘אינסטנט’ בתוך יומיים, אלא עם השערה לגבי הכיוונים המועדפים, שדורשת מאמץ לאחר הסדנא לוודא את הכיוונים בעזרת תכנית הפעולה. ביצוע התכנית לאחר הסדנא לוקח לרוב כמה שבועות, ורק כך ניתן להגיע לבחירה שהיא שלמה ונעשתה מהסיבות הנכונות.

האם הסדנא מתאימה לאלו שלא מעוניינים ללמוד בשנה-שנתיים הקרובות?

בחירת כיוון היא תהליך שלוקח זמן, ולא כדאי לדחות אותה לרגע האחרון לפני הרשמה ללימודים. יש לכך שתי סיבות.
אחת, בחירה בכיוון מקצועי, גם אם מדובר רק בשלב הראשון, היא שינוי בזהות של האדם, והוא צריך זמן להתרגל לשינוי הזה מבחינה נפשית. כדאי ‘לגלגל בראש’ את הרעיון יותר זמן.
שתיים, כשיש לאדם כיוון משוער, גם אם המימוש שלו יקח שנה שנתיים, הוא יכול לנצל בינתיים הזדמנויות לבדוק את הכיוון. לדוגמא – נניח שאת מתכננת עבודה מועדפת ואז טיול ארוך בדרום אמריקה. תארי לך שהגעת לסדנא וגילית שהכי מתאים לך הנדסת תעשיה וניהול או הנדסת מכונות. בטיול בדרום אמריקה תפגשי פתאום סטודנט בחופשה שנתית להנדסת מכונות. מאחר שזה כיוון שאת חושבת עליו, תוכלי לשאול אותו שאלות טובות יותר, והתשובות יעניינו אותך יותר כי הנושא כבר מעסיק אותך.
מניסיונם של משתתפים רבים שהגיעו לסדנא ללא כוונה ללמוד בטווח המיידי, אף אחד מהם לא הצטער.

איך משתלבים בסדנא אנשים שלא נוח להם לדבר בקבוצה?

ההדרכה לתרגילים בסדנא ניתנת בקבוצה אך התוצאות הן אישיות. איך צורך ‘להיחשף’ או להשתתף במידה שלא נוחה למי מהמשתתפים, הסדנא לא נועדה לעסוק בנושאים אינטימיים או רגישים אלא לקדם בתחום הלימודי והמקצועי.

אנחנו מרכז צעירים שמעוניין בסדנא כזו. כיצד תעזרו לנו בארגון?

הסדנא כוללת משלוח דו”ח תוצאות פרטני לאחר השיחות האישיות, יצירת קשר למעקב מצד המנחה מול כל המשתתפים לאחר חודש, ומשלוח דו”ח עדכון.

לארגונים המזמינים את הסדנא אנו מסייעים בכלים לשיווק כולל: חומרי פרסום, סילבוס, משלוח SMS, ותסריט שיחה כיצד להסביר בטלפון על הסדנא.

איך הסדנא עובדת מבחינת ימים ושעות?

החלק הקבוצתי בסדנא מתפרס על יומיים. ישנן שתי אפשרויות:

 1. שני ימי חול – במקרה כזה החלק הקבוצתי נמשך בין 0900-1600 בכל אחד מהימים.
 2. חמישי ושישי – חמישי 0900-1800 (ארוך יותר) ושישי 0900-1400.

ניתן כמובן להזיז את השעות מעט קדימה/אחורה בתיאום עם המנחה.

לאחר 1-3 ימים לרוב, המנחה מגיע ליום נוסף של מפגשים אישיים עם כל המשתתפים. אורך כל מפגש 35-45 דקות (תלוי במספר המפגשים). מועד כל מפגש נקבע פרטנית מול המשתתפים עוד קודם לכן.

לסיכום, המשתתפים מגיעים ליומיים (או ליום וחצי במקרה של חמישי ושישי) במסגרת קבוצתית, ולמפגש יעוץ אישי ביום נפרד.

לקוחות בתחום
קרן גרוס
מרכז כיוונים אשדוד
עולים ביחד
מרכז צעירים אילת
הישרגים
מרכז כיוונים להצלחה בת ים
מרכז צעירים עמק חפר
מרכז צעירים הגליל התחתון
מרכז צעירים הגליל העליון
מרכז צעירים בני שמעון
מרכז צעירים חוף אשקלון
מרכז צעירים טבריה
מרכז צעירים נהריה
מרכז צעירים נחל שורק
מרכז צעירים עמק המעיינות
מרכז צעירים עפולה
המלצות
אירה כסלמן-פלדמן
(בעבר) רכזת השכלה גבוהה, מרכז כיוונים אשדוד

מרכז צעירים "כיוונים" באשדוד עובד בשיתוף פעולה פורה ועקבי עם iDecide. במהלך השנים האחרונות קיימנו סדנאות בתדירות של אחד לחודש וחצי, ונתנו שירות למאות חיילים משוחרררים ובנות שירות בצומת דרכים לגבי עתידם המקצועי והלימודי.

iDecide הם פרטנרים אמינים, מקצועים וקשובים. הכלים שבהם משתמשת החברת הם מהמעודכנים בשוק. התהליך הוא מעמיק, ממצה ואישי. המשובים ושביעות הרצון של המשתתפים מראים על סדנא ייחודית ואיכותית. ליוויתי מקרוב את הסדנאות, והתרשמתי באופן אישי ממבנה הסדנא, מתכניה ומרמת ההנחייה.

אני ממליצה בחום רב על החברה ועל שירותיה ומאחלת להם שגשוג עסקי,הצלחה רבה והמשך שיתוף פעולה פורה.

חיים אבקסיס
בעבר מנהל תחום התעסוקה במרכזי הצעירים

בסדנא של יומיים, הצעירים יוצאים עם תובנות ברורות להמשך התהליך של בניית תוכנית אישית בפיתוח הקריירה, הן בצד ההשכלתי והן בהיבט התעסוקתי.

מהנוכחות שלי במספר סדנאות ראיתי צעירים שמגיעים מבולבלים, וראיתי אותם יוצאים בתום היומיים עם התמקדות ומיקוד בתחומים אחדים - תהליך שלעיתים לנו במרכזים לוקח חודשים לעשות עם הצעירים, וכאן ביומיים אנחנו מצליחים להתקדם איתם לקבל החלטות משמעותיות.

אין לנו ספק ארצי כדוגמת iDecide שמגיע לכל המרכזים שלנו ונותן את המענה. יתרה מזו, כל המרכזים מדווחים לי על מקצועיות של הצוות, אדיבות ושירות מהמעלה הראשונה. אני ממליץ בחום לבחון הפעלת פרויקטים משותפים עם iDecide.

כוכי אוסטרובסקי
מנהלת מרכז צעירים מ.א. משגב

מאז שהתחלנו לעבוד עם חברת אי דיסייד לפני כ- 3 שנים, הורד מאתנו נטל גדול ואנו מרגישים כי אנו נותנים לצעירי משגב שירות VIP בכל הנוגע לתחום ההכוונה התעסוקתית.

צוות אי דיסייד הוא צוות מקצועי, שנמצא במעקב עם הצעירים גם לאחר סיום הקורס, ותמיד קשוב ונכון להציע רעיונות חדשים המתאימים למרכז שלנו. המשובים שאנו מקבלים מצוינים, השם הטוב נודע ברבים, ובכל קורס שאנו פותחים יש יותר מתעניינים.

תודה בעיקר ליובל שפיר מנכ"ל החברה, שדואג שהחברה תמשיך להעניק את שירותיה הטובים ואף תשפר אותם כל הזמן, ותודה ענקית לאן וינמן האחת והיחידה, שעושה עבודה נפלאה עם הצעירים.

ניצן פורת גוטוירץ
בעבר רכזת תחום השכלה גבוהה, מרכז סטארט אפ באר שבע

ההחלטה לגבי תחום לימודים הינה רבת משמעויות ולעיתים רבות מלווה בתחושת בלבול רב. אנשים רבים ובעיקר חיילים משוחררים ניצבים בפני החלטה זו ומחפשים מענה  בכיוונים רבים.

חברת איי דיסייד עובדת איתנו מזה כמה שנים על מנת לתת כלים פרקטיים לצעירי הסטארט אפ לגבי בחירת כיוון לימודי ותעסוקתי. הסדנאות תורמות רבות להעצמת הצעירים ומקבלות משובים חיוביים.

העבודה מול החברה נעשית בצורה רצינית ומקצועית. יובל והצוות זמינים לשאלות מגוונות, וכמו כן תמיד נכונים להציע רעיונות לשיפור השירות. הצוות הצעיר והמקצועי מתאים עצמו לכל סוגי האוכלוסיות הנמצאות אצלנו, דבר הנוסך ביטחון רב בצעירים ותחושת מקצועיות רבה.

הסדנאות של אי דיסייד עושות להן שם בכל רחבי הארץ!

נעמי פינק
מנכ"ל קרן גרוס לקידום חיילים משוחררים

קרן גרוס עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם iDecide מאז שנת 2007. הקרן בחרה להתקשר עם גוף זה להעברת סדנאות בתחום בחירת מקצוע/תחום לימוד והכנה לעולם העבודה לחיילים לקראת שחרור ומיד לאחר שחרור בערי הפריפריה.

החברה העבירה עבורנו בעזרת הצוות המיומן סדנאות בעשרות ערים בפריסה ארצית מצפון ועד דרום. שביעות רצוננו מסדנאות אלה רבה וכך גם המשוב שאנו מקבלים הן מהרכזים המארגנים סדנאות אלה והן של המשתתפים עצמם. תחושתנו היא שנעים ונח לעבוד עמם, הם קשובים ופתוחים לשינויים, עדכונים, תוספות ומעוניינים מאוד לעשות את ההתאמות הנדרשות. בטוחני שכל גוף שיבחר לעבוד עם iDecide בתחום הכוונה מקצועית והכנה לעולם העבודה יהנה משרות מקצועי, אמין וקשוב.

 
שירותים קשורים
פרטני

'יועץ עד הבית' - יועץ תעסוקתי מקצועי יגיע אליכם באופן תדיר, לסייע לצעירים (ולעוד אוכלוסיות…

וובינר / הרצאה

ההרצאה שעושה סדר בכל השמועות ומחברת את המגמות החשובות באמת מאחורי הקלעים של עולם העבודה…

וובינר / הרצאה

הילדים בתחילת דרכם המקצועית וההורים בסטרס? ההרצאה תלמד אתכם מה באמת מחכה לילדים שלכם בשוק…