הסדנא למציאת כיוון מקצועי (צעירים)

פעילויות חדשות בתחום החינוך - לחצו כאן

הייתם משקיעים יומיים בהחלטה שתשפיע עליכם ארבעים שנה?

הסדנא המובילה בישראל לבחירת כיוון לימודי!

עם ניסיון של 11 שנה ועדכון מתמיד, היא זוכה מדי שנה לדירוגי שביעות רצון גבוהים במיוחד, ומעניקה לצעירים את המגוון ההיקפי של כלים לבחירה נכונה בכיוון מקצועי:

  • היכרות שיטתית עם כל המקצועות ותחומי הלימוד שיכולים להתאים להם, בכלים המתגברים על פערי ידע ותפיסות מגבילות.
  • הרכבת מפה מדויקת של השיקולים בקבלת ההחלטה, כולל שימוש ביכולות, נטיות אישיות, ערכים וסדרי עדיפויות מבחינת תנאים וסביבה.
  • בניית תכנית פעולה להמשך, מסיום הסדנא ועד לבחירה, כולל דרכי חקירה חוויתיות ויצירה של חיבור רגשי המאפשר בחירה שלמה.

המשתתפים לוקחים אחריות ומסגלים תושיה ואמונה ביכולתם לבחור, ולהתמודד עם קשיים, מבינים את המגמות בשוק העבודה, וכיצד להתנהל כדי להצליח.

כל משתתף מקבל חומרי לימוד וקטלוג מקצועות ולימודים ייחודי ועדכני, עם פרטים לגבי אופי כל תחום, הלימודים, הביקוש, השכר והאופק המקצועי.

הסדנא מיועדת לצעירים המעוניינים לוודא מהו הכיוון הלימודי שלהם, החל מאלו שאין להם כיוון בכלל, ועד לבעלי כיוון מוביל, שמעוניינים לוודא שהוא אכן מתאים. לרוב יצטרפו לסדנא בוגרי שירות אזרחי, לאומי או צבאי, תלמידי תיכון המעוניינים להתחיל בלימודים אקדמיים בטווח הקרוב, וסטודנטים ובוגרים השוקלים שינוי כיוון.

הפורמט: יומיים במסגרת קבוצתית, ומפגש אישי לכל משתתף (ביום מרוכז נפרד).

מספר משתתפים מקסימלי: 13.

שאלות ותשובות
איך משתלבים בסדנא אנשים שלא נוח להם לדבר בקבוצה?

ההדרכה לתרגילים בסדנא ניתנת בקבוצה אך התוצאות הן אישיות. איך צורך ‘להיחשף’ או להשתתף במידה שלא נוחה למי מהמשתתפים, הסדנא לא נועדה לעסוק בנושאים אינטימיים או רגישים אלא לקדם בתחום הלימודי והמקצועי.

איך זה יכול להיות שמגיעים בתוך יומיים לתשובה סופית, מה רוצים לעשות בחיים?

לכל אדם צפויים שינויים בקריירה, שלא ניתן לדעת מראש מהם. הרעיון בסדנא איננו לדעת איך תיראה כל הקריירה, אלא איך ייראה השלב הבא, ואילו אפשרויות ייפתחו בעקבותיו.

בתום הסדנא כל משתתף יוצא עם רשימת עדיפויות של כיוונים מקצועיים המתאימים לו, ועם תכנית פעולה המיועדת לשבועות שלאחר הסדנא.

תכנית הפעולה עוזרת לענות על שאלות שעוד נותרו, להשיג עוד מידע ולחוות באופן אישי את הכיוונים המועדפים כדי לבדוק שהרשימה נכונה, ולוודא את הבחירה.

חשוב להדגיש שלא יוצאים עם תשובה ‘אינסטנט’ בתוך יומיים, אלא עם השערה לגבי הכיוונים המועדפים, שדורשת מאמץ לאחר הסדנא לוודא את הכיוונים בעזרת תכנית הפעולה. ביצוע התכנית לאחר הסדנא לוקח לרוב כמה שבועות, ורק כך ניתן להגיע לבחירה שהיא שלמה ונעשתה מהסיבות הנכונות.

האם הסדנא מתאימה לאלו שלא מעוניינים ללמוד בשנה-שנתיים הקרובות?

בחירת כיוון היא תהליך שלוקח זמן, ולא כדאי לדחות אותה לרגע האחרון לפני הרשמה ללימודים. יש לכך שתי סיבות.
אחת, בחירה בכיוון מקצועי, גם אם מדובר רק בשלב הראשון, היא שינוי בזהות של האדם, והוא צריך זמן להתרגל לשינוי הזה מבחינה נפשית. כדאי ‘לגלגל בראש’ את הרעיון יותר זמן.
שתיים, כשיש לאדם כיוון משוער, גם אם המימוש שלו יקח שנה שנתיים, הוא יכול לנצל בינתיים הזדמנויות לבדוק את הכיוון. לדוגמא – נניח שאת מתכננת עבודה מועדפת ואז טיול ארוך בדרום אמריקה. תארי לך שהגעת לסדנא וגילית שהכי מתאים לך הנדסת תעשיה וניהול או הנדסת מכונות. בטיול בדרום אמריקה תפגשי פתאום סטודנט בחופשה שנתית להנדסת מכונות. מאחר שזה כיוון שאת חושבת עליו, תוכלי לשאול אותו שאלות טובות יותר, והתשובות יעניינו אותך יותר כי הנושא כבר מעסיק אותך.
מניסיונם של משתתפים רבים שהגיעו לסדנא ללא כוונה ללמוד בטווח המיידי, אף אחד מהם לא הצטער.

מה שונה בכם ביחס למקומות אחרים?

קודם כל התוצאות, ועל כך אתם מוזמנים לקרוא בהמלצות. הסיבה לתוצאות הללו היא שאנחנו מצליחים לשלב שלוש איכויות שקשה מאוד לשלב יחד: היועצים המרצים והמנחים הטובים ביותר, פיתוח הכלים החוויתיים והמועילים ביותר, ושימוש בידע הנרחב והעדכני ביותר. אנחנו עובדים קשה מאוד בשביל להביא את התוצאות האלו עבורכם, אז טוב שאנחנו נהנים מכל רגע.

הסדנא מעניקה מענה מקיף להתלבטויות, תוך סקירה של כל הכיוונים האפשריים, ומעניקה רקע הכרחי לבחירה דרך מידע על שוק התעסוקה והלימודים, המשמעויות של כל בחירה וכיצד ניתן לפתח קריירה בכל תחום. הפורמט הקבוצתי מעניק תחושה טובה למשתתפים, הופך את המקום המארגן למוקד של קהילה מפתחת קריירה, ומאידך העומק ומשך הזמן של העבודה האישית בסדנא מאפשרת תהליך אמיתי של לקיחת בעלות על הבחירה והגעה לשכנוע פנימי בכיוון המקצועי. רמת שביעות הרצון מעידה על הכל – כ-96% מבין אלפי משתתפי הסדנא מאז 2007 ציינו במשוב שהיו ממליצים על הסדנא לאחרים, (4% ציינו אולי, פחות מחצי אחוז ציין שלא).

מה משמעות האמירה שלכם, "היועצים, המרצים והמנחים הטובים ביותר?"

כשאתם נעזרים בנו, אתם תפגשו אנשים שבחרנו ומיינו בצורה הקפדנית ביותר: רגישים, תומכים, קשובים, יודעים להניע לפעולה, סוחפים, מרתקים ויודעים ולספר סיפור, ידענים, ובעלי כושר ניתוח והגעה לתובנות שלאנשים קשה מאוד להגיע אליהן בכוחות עצמם. והכי חשוב – רתומים לעזור ולקדם אחרים.

אנחנו מרכז צעירים שמעוניין בסדנא כזו. כיצד תעזרו לנו בארגון?

הסדנא כוללת משלוח דו”ח תוצאות פרטני לאחר השיחות האישיות, יצירת קשר למעקב מצד המנחה מול כל המשתתפים לאחר חודש, ומשלוח דו”ח עדכון.

לארגונים המזמינים את הסדנא אנו מסייעים בכלים לשיווק כולל: חומרי פרסום, סילבוס, משלוח SMS, ותסריט שיחה כיצד להסביר בטלפון על הסדנא.

איך הסדנא עובדת מבחינת ימים ושעות?

החלק הקבוצתי בסדנא מתפרס על יומיים. ישנן שתי אפשרויות:

  1. שני ימי חול – במקרה כזה החלק הקבוצתי נמשך בין 0900-1600 בכל אחד מהימים.
  2. חמישי ושישי – חמישי 0900-1800 (ארוך יותר) ושישי 0900-1400.

ניתן כמובן להזיז את השעות מעט קדימה/אחורה בתיאום עם המנחה.

לאחר 1-3 ימים לרוב, המנחה מגיע ליום נוסף של מפגשים אישיים עם כל המשתתפים. אורך כל מפגש 35-45 דקות (תלוי במספר המפגשים). מועד כל מפגש נקבע פרטנית מול המשתתפים עוד קודם לכן.

לסיכום, המשתתפים מגיעים ליומיים (או ליום וחצי במקרה של חמישי ושישי) במסגרת קבוצתית, ולמפגש יעוץ אישי ביום נפרד.

לקוחות בתחום
קרן גרוס
מרכז כיוונים אשדוד
עולים ביחד
מרכז צעירים אילת
הישרגים
מרכז כיוונים להצלחה בת ים
מרכז צעירים עמק חפר
מרכז צעירים הגליל התחתון
מרכז צעירים הגליל העליון
מרכז צעירים בני שמעון
מרכז צעירים חוף אשקלון
מרכז צעירים טבריה
מרכז צעירים נהריה
מרכז צעירים נחל שורק
מרכז צעירים עמק המעיינות
מרכז צעירים עפולה
שירותים ואירועים קשורים
פרטני

'יועץ עד הבית' - יועץ תעסוקתי מקצועי יגיע אליכם באופן תדיר, לסייע לצעירים (ולעוד אוכלוסיות…

הרצאה

ההרצאה שעושה סדר בכל השמועות ומחברת את המגמות החשובות באמת מאחורי הקלעים של עולם העבודה…

הרצאה

הילדים בתחילת דרכם המקצועית וההורים בסטרס? ההרצאה תלמד אתכם מה באמת מחכה לילדים שלכם בשוק…