הספר הגדול של לימודים ומקצועות

פיתוח קריירה בארגון לעובדים ולמנהלים

הספר היחיד בישראל, שמפרט על כל תחומי הלימודים והאופציות שצריך להכיר.

אנו גאים להציע לכם את ספר הלימודים והמקצועות שלנו במהדורה החדשה. בספר הושקעו מעל עשור של מחקר ופיתוח על ידי תחקירנים מקצועיים, בפיקוח יועצי קריירה ועשרות אנשי מקצוע מתחומים רלוונטיים, על מנת ליצור את כלי העזר המקיף, הנגיש והנוח בישראל למידע אודות כיוונים מקצועיים.

בנוסף לאפשרויות ללימודים אקדמיים, לימודי הנדסאי ולימודי תעודה, מפורטים בליווי תמונות מסלולי קריירה בארגונים בולטים, שרלוונטיים לכל אדם שזקוק למידע לבחירת כיוון. הספר מכיל גם הסברים מקיפים על לימודים וכתבות מאת יועצי קריירה מהמובילים בארץ. המהדורה המודפסת נוחה במיוחד לעיון, ושימושית מאוד גם ליועצים שמעוניינים לעיין יחד עם לקוח.

כלי אידיאלי למתלבטים לגבי לימודים, ליועצי לימודים ותעסוקה, מתנה למשתחררים, והעשרה חיונית לאנשי מקצוע בתחום.

הספר זמין גם בגירסא מותאמת לציבור החרדי.

שאלות ותשובות
כמה מקצועות יש בספר והאם הוא מכיל את הכל?

הספר מכיל מאות ערכים, שבתוך כל אחד מהם יכולים להיות כמה תת-ערכים. למשל, תחת הנדסה אזרחית נכללות האופציות של תואר בהנדסה ושל לימודי הנדסאות. מדי שנה מעדכנים את הספר, ומוסיפים ערכים הקשורים בלימודים (תואר, הנדסאי או תעודה), ערכים של סקירה רחבה (למשל, ‘מקצועות טיפוליים’) וכן אפשרויות תעסוקתיות מרכזיות שניתן לבחור בהן ללא קשר או במקום לימודים (כדוגמת חברת מקורות, המשטרה וכו’). סביר להניח שהתחום שהנכם מחפשים נמצא בספר. יחד עם זאת, מאחר שתחומים משתנים, ומוסדות לימוד מוסיפים תחומי לימוד חדשים או מעדכנים את שמם של קיימים, יתכנו מקרים נדירים בהם לא תמצאו בדיוק את מה שחיפשתם. במקרה כזה, אתם מוזמנים לשלוח לנו הערה לכתובת המייל catalogue@idecide.co.il, ואנו נטפל בכך בהקדם.

האם מספיק להיעזר במידע שבספר על מנת לבחור בכיוון מקצועי?

לא. מטרת הספר איננה להחליף את המחקר העצמאי שיש לבצע לפני שמקבלים החלטה חשובה, אלא לתת לכם מידע חיוני ממוקד על כל תחום, ולוודא שלא תפספסו כלום. בכל מקרה, מרגע שמתמקדים בכמה אופציות בודדות, עליכם להכין שאלות ולשוחח עם בעלי מקצוע, ומומלץ מאוד לנסות ולהיחשף לתחום אף דרך עבודה או התנדבות, על מנת לוודא שזה מה שאתם מעוניינים בו. כמו כן, כדאי כמובן לקרוא עוד על התחום באינטרנט, לבקר במוסדות לימוד, ולשוחח עם סטודנטים ובוגרים כדי לקבל רשמים.

מי כתב את הספר? איך אפשר לדעת שהמידע מהימן ומדויק?

מרבית התוכן נכתב בידי עורכת לשונית ועורכת תוכן מומחית, בשיתוף עשרות בעלי מקצוע ומתוך מחקר אינטרנטי מעמיק. בזכות המשוב והבקרה של בעלי המקצוע מהתחומים השונים, ובזכות שיפורים שאנו מבצעים בעזרת משוב והערות שלכם, המידע שבספר הוא ברמת מהימנות גבוהה. יחד עם זאת, בפרטים הקטנים והחשובים תמיד מומלץ לבצע בדיקה במקורות נוספים. לא את כל הידע הספיק המקום להכניס, דברים משתנים, ויתכן שפה ושם גם המקורות שלנו לא החזיקו בתמונה המדויקת והמלאה. אם גיליתם טעות או חוסר באחד הערכים, אתם מוזמנים לשלוח אלינו משוב לכתובת המייל catalogue@idecide.co.il, בתודה רבה מראש!