ייעוץ קריירה אישי

עזרה אחד על אחד בצומת דרכים משמעותי

היעוץ מתאים לכל אדם שמעוניין לעבור תהליך שיעזור לו להגיע לתובנות ולעשייה המתאימה לו, עם עזרה מבחוץ שיכולה להאיץ ולדייק את התהליך. התהליך דורש מעבר למפגשים עצמם כשעה-שעתיים בשבוע לביצוע משימות שונות. ניתן לקבל יעוץ לכל שלב בקריירה. לדוגמא – בחירת תואר אקדמי, יעוץ בצומת דרכים בקריירה, עזרה בשלבי החיפוש והקבלה למשרה מוצלחת וכד’.

התהליך איננו מתאים למי שאין לו זמן להשקיע בו או שמעוניין לעבור מבחנים ולקבל תשובה מוכנה מבחוץ במינימום מעורבות. מומלץ לבצע ‘סקר שוק’ ולבדוק את האפשרויות לפני קבלת החלטה.

הייחוד שלנו

אנו משתמשים בטווח רחב של מתודות וכלים במטרה לענות בצורה האיכותית, האפקטיבית והחסכונית ביותר מבחינת זמן ותקציב על הצורך שלך – כלים מתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית, האימון, ותורות אחרות של התפתחות אישית או פילוסופיה.

כדי להגיע לפתרון פרקטי, יתכן שתצטרך (*השימוש בלשון זכר לשם נוחות בלבד) לענות על שאלות מגוונות – שאלות פרקטיות כגון איזה מידע חסר לך לגבי האפשרויות שלך, שאלות אישיות כמו מה עצר אותך עד עכשיו, איך תטפל בכל הרעשים שיש לך בראש, ואיך תתארגן כדי לבצע את השלב הבא באמת, שאלות של פרנסה, ושאלות לגבי השוק עד לרמה של ניסוח מיטבי של קורות חיים.

אנו מאמינים שביעוץ טוב בא לידי ביטוי טווח רחב של יכולות של ‘היועץ’, שמשמש בתפקיד אוזן קשבת, מאמן, מידען בעל ידע כללי רחב, יועץ השכלה וקורסים, מומחה לשוק העבודה, מומחה למשאבי אנוש וליזמות במידת הצורך, יועץ לכלכלת בית וגם קופירייטר. רק כך היועץ יכול להבין את כל מה שעובר עליך ולתת לך את מה שאתה צריך כדי לעבור לשלב הבא.

מעבר לכלים, יש גם עניין של גישה ושל כימיה בינאישית, שמומלץ לבדוק בשיחת טלפון.

אופן הייעוץ

היועץ ישאל אותך שאלות שיביאו לתובנות חדשות, ויתן לך משימות, כולל משימות לביצוע עצמאי בין המפגשים, כך שתגיעו יחד לדרך שמתאימה לך. במידה שתגיעו למסקנה שרצוי לעשות מהלך של שינוי בחייך, היעוץ בנוי לתמוך בתהליך ההכרחי של ‘התארגנות רגשית’ שכרוכה בשינוי.

קריירה זה דבר מורכב, ואם בחרת ללכת על ייעוץ כדי להגיע לתוצאות ולבדוק את עצמך באמת, לך על משהו שאתה מרגיש שיש לו את הסיכוי הטוב ביותר לעבוד.

המטרה – לקום בבוקר עם חיוך לעוד שנים רבות וטובות.

שאלות ותשובות
כמה מפגשים לוקח לרוב התהליך?

מספר המפגשים כפי שאתה ודאי מתאר לעצמך שונה מאוד מאדם לאדם. יש אנשים שלאחר מספר שעות חד ספרתי מגיע לכיוון שהוא יכול כבר ליישם אותו, ויש אנשים שמגלים מורכבות שדורשת תהליך ארוך יותר.

מורכבות כזו עשויה להיות קשורה לחסמים פסיכולוגיים או להחלטות עבר על עבודה ולימודים, שלא הביאו בחשבון נטיות חשובות עקב חוסר ידע מספק, תפיסות שונות, לחץ או חששות, והשפעת הרקע המשפחתי. כדי להיחלץ מתקיעות ולהגיע למימוש עצמי, לעיתים יש לפרק ולהרכיב מחדש את התפיסות ואת השיקולים לגבי עצמי, סטטוס חברתי, פרנסה, ומה אפשרי ויספק את מה שאתה מחפש.

במקרה כזה יכול להיות שמספר השעות יהיה דו-ספרתי ולפעמים יותר. בדרך כלל אדם שמגיע עם הרבה כוחות לעשייה בין המפגשים, יכול להאיץ את התהליך. מצד שני, אם אכן יש מצב מורכב, חשוב לא לבוא בציפייה קשיחה מדי למספר פגישות מסוים. תהליך מעולה יכול להיות שונה ממה שמצפים מראש. גם תדירות המפגשים יכולה להשתנות עם ההתקדמות.

 

באיזו גישה כדאי לבוא?

כדאי מאוד להיות אקטיבי. הרעיון הוא לסייע לך למצוא את הנתיב ולהגיע למסקנות, ולא לעשות זאת במקומך. כאמור, יש משימות ושאלונים שניתנים בין המפגשים, ומומלץ להחליט מראש להשקיע בהם את כל המאמץ, גם בזמנים של עומס וגם אם המשימה לא קלה או לא נוחה. גם מול הסביבה, כדאי לשדר ש-‘אני בתהליך של בירור’ ולהעביר מסר של צורך בגמישות ובמרחב לחקירה.

כמה זה עולה והיכן ניתן הייעוץ?

יש לנו נבחרת יועצים במקומות שונים בארץ – פנו אלינו ונעשה כמיטב יכלתנו למצוא לכם את היועץ המתאים ביותר, בתקציב ובמיקום שמתאימים לכם. הרקע של היועצים הינו מגוון, אך כולם נבחרו על ידינו בצורה קפדנית, וכולם משתמשים בכלים המגוונים של iDecide ושותפים לגישה, בנוסף לכלים ייחודיים שחלקם מביאים מעולמות תוכן, ייעוץ וטיפול שהתמחו בהם.

שירותים קשורים
פרטני

לגרום למעסיק להסתכל על דף נייר, ולהבין תוך שש שניות שמבין מאות מועמדים כדאי להזמין…