אודות

Decide המרכז לפיתוח קריירה, מתמחה למעלה מ-10 שנים בסדנאות ובתהליכי יעוץ בנושאי קריירה – לימודים ותעסוקה.
מערכת החינוך

להטמיע תרבות שמכינה לעולם המחר

גלו את תהליכי הפיתוח המקצועי למורים ולמנהלים, את הכלים והתכניות

מורים יכולים להנחיל לתלמידים רק ערכים וגישות שהם עצמם מחזיקים בהם, ולכן iDecide פיתחה תהליכים שתכליתם לסייע למערכת החינוך להכין את התלמידים לעולם המחר דרך שינוי בכמה ערוצים במקביל.

 

 

 

הלקוחות שלנו כוללים בתי ספר, מרכזי פסג”ה ורשויות מקומיות, והשירותים כוללים:

 1. פיתוח מקצועי למנהלים
 2. השתלמויות במרכזי פסג”ה ובמוסדות הלימוד
 3. ייעוץ אישי למנהלים ולמורים
 4. כלים דיגיטליים
 5. הבניית תהליכים למשיכה, פיתוח ושימור של כשרונות בתחום ההוראה.
 6. הנחיית קבוצות עבודה וליווי תהליכים ותכניות נוספים
 7. ליווי בהפקת ימי שיא ואירועים עירוניים
 8. הרצאות לצוותים, לתלמידים ולהורים

פעלו למען מערכת חינוך עדכנית, רלוונטית ומצוינת

העקרונות המנחים שפיתחנו מאפשרים למערכת החינוך להפוך לכזו שמקדמת קריירה – קריירה עתידית שיש בה הנאה, פרנסה וסיפוק לתלמידים, ושהמנהלים והמורים בה מרגישים הנאה, פרנסה וסיפוק בקריירה שלהם עצמם:

 1. המושגים שליחות וקריירה שלובים זה בזה – שליחות מתממשת רק כשהיא מתבטאת בעשייה. הכלים מעולם פיתוח הקריירה מאפשרים לאדם המונע בין השאר מתחושת שליחות להיות אפקטיבי ומשפיע יותר, משום שהוא מרגיש מכוון יותר, מסוגל להשפיע, צומח ברמה האישית ושלם עם דרכו. יותר מכך, רק מורה שמרגיש שבע רצון מהקריירה שלו יכול לשמש מודל לקריירה לתלמידים.
 2. מורה המתמצא בפיתוח קריירה מכין טוב יותר לעולם המחר – מורה המבין את עולם הקריירה, הן החיצוני (ארגונים, מקצועות, מסלולים) והן הפנימי (מוטיבציות, נטיות אישיות תעסוקתיות, יכולות תעסוקתיות), מבצע רפלקציה ומתחבר יותר לתפקיד שלו, מסגל חשיבה מוטת עתיד, מנחיל מיומנויות בצורה מדויקת וטובה יותר, ומשתמש בקלות רבה יותר בכלים טכנולוגיים מעולם העבודה.
 3. מנהל המתמצא בפיתוח קריירה ימשוך וישמר מורים טובים יותר – מנהל שמתמצא במערכות השיקולים המאפיינות החלטות קריירה, דובר את שפת הנטיות התעסוקתיות ומבין לעומק את מקורות המוטיבציה של המורים, יהפוך את בית הספר לפלטפורמה לפיתוח קריירה למורה, עם מסלולי קידום מקצועי וכלים ניהוליים שימשכו, ישאירו, ויאפשרו ביטוי למורים הטובים ביותר. וכפי שעולה מדו”ח מקינזי, איכות המורים והניהול היא גורם המפתח בצמיחה של מערכות חינוך מרמה של טוב למעולה.

עקרונות אלו עד כה טרם זכו לאימוץ הראוי להם, ו-iDecide חרטה על דגלה להשתמש בידע ובניסיון מעולם פיתוח הקריירה יחד עם הניסיון בעבודה עם מערכת החינוך על מנת להוביל שינוי בעזרת שותפים במערכת עצמה. יישומים ראשונים של התכנים זכו לתגובות נלהבות באופן יוצא דופן (דוגמאות לתגובות בוגרי אחת ההשתלמויות שלנו בעמוד זה).

לאורך זמן, התוצאות יהיו ממשיות, מוחשיות ובנות קיימא

 1. חיבור מחודש למקצוע, מוטיבציה ותחושת מסוגלות להשפיע לטובה על האחר, יתפסו את מקומם של רגשות מרמור, חוסר אונים וגישה צינית, שמתעוררים לעיתים בקרב סגלי הוראה.
 2. ‘המורה הנכון במקום הנכון’ – התאמה מערכתית טובה יותר בין המורים לבין תחומי הלימוד, התפקידים, שכבות הגיל ובתי הספר בהם הם עובדים.
 3. משיכה של המורים האיכותיים ביותר, יצירת תחרות על משרות הוראה, נאמנות לאורך זמן ורצון להתפתח מקצועית.
 4. ריבוי יוזמות, נטילת אחריות ושיתופי פעולה בקרב מורים וגורמים נוספים במערכת החינוך ומחוץ לזה.
 5. שיפור במדדים בבית הספר, ברמת האגף או הרשות.

מערכת החינוך הציבורית משוועת להפוך ליותר רלוונטית, עדכנית, אפקטיבית ומצוינת כפי שאנשיה היו רוצים בעומק ליבם, וכפי שהתלמידים ראויים לה. הגישות הנכונות, היוזמות והמאמצים זקוקות לכלים תמציתיים וישימים ולרוח גבית קבועה בכיוון הנכון.

בחזון שלנו, המערכת הציבורית מהווה בית לאנשי צוות חינוכי מסופקים ומאושרים בעבודתם וחממה לתלמידים מרוצים ומוכנים לעולם המחר.

צרו עמנו קשר לשמוע איך מתקדמים לעבר החזון גם אצלכם!

המלצות
הילדה נבון
רכזת ארצית של תוכנית מובילי פדגוגיה
רוצה להודות לכם על סדנה רבת פעילות ועיניין שעברנו עם יובל במסגרת הפיתוח המקצועי של קבוצת מאמנות פדגוגיות בתוכנית "בתי"ס מובילי פדגוגיה איכותית". ההיערכות המוקדמת לקראת הסדנה, מתוך רצון להיות הכי רלוונטיים בהתאם לצרכים, השאיפה לתת ככל האפשר יותר כלים חדשים המבוססים על הגישה הייחודיות שאתם מציגים ראויים להערכה רבה ומעידים על מקצועיותכם. המאמנות, אשר כולן בעלות ניסיון עשיר של סדנאות והתפתחות מקצועית, העידו על עיניין רב, ובעיקר על התחדשות שגרמה לכולן לרצות ולהעמיק בגישה ובכליה. הסדנה הועברה עם הרבה מאד קצב, גרמה למאמנות לפעול, לחשוב ובעיקר להרהר מחדש על תפיסת התפקיד שלהם. תודה מקרב לב, מאמינה שנוכל להמשיך לשתף פעולה בעתיד ובעיקר מקווה שנוכל "להעביר את זה הלאה" לבתיה"ס שאנחנו עובדים איתם.
רכזת ארצית של תוכנית מובילי פדגוגיה
דורית הינדי
מנהלת מחלקת אכפת - קידום ילדים ונוער, עיריית תל-אביב יפו
תודה על השיתוף בתכנים ובתהליכים שעברה הקבוצה, אין לי ספק שהם היו ויהיו בעלי ערך רב למשתתפים! כבר במפגשי ההכנה שלנו שקדמו להשתלמות הדגשנו את החשיבות שאנו רואים בפיתוח שפה מקצועית משותפת לכלל המדריכים כחלק מהרצון שלנו למצב את המחלקה כגוף ידע מקצועי, וההשתלמות בהובלתך הינה נדבך חשוב בדרך להשגת היעד.
מנהלת מחלקת אכפת - קידום ילדים ונוער, עיריית תל-אביב יפו
איילת וירצר וילק
רכזת מרכזי נוער במחלקת אכפת - קידום ילדים ונוער, עיריית תל-אביב יפו

למורכבות התפקיד (של צוות קידום נוער) יש בהחלט נוכחות משמעותית במהלך מפגשי ההשתלמות. חשוב לתת לכך מקום - יישר כוח על הקשב לצורכי המשתתפים ועל הרגישות.

למרות חשיבות ההשתתפות ואילוצים רבים אשר מונעים השתתפות מלאה ורציפה - אותם משתתפים שמגיעים כמעט באופן קבוע מצליחים להיתרם באופן משמעותי.

מעריכה מאוד את אופן ההנחיה, המקצועיות, הגמישות, התכנון, ההתאמה לצרכים והאווירה שאת יוצרת במהלך המפגשים. נעים להגיע, נעים להיות, נעים לקחת חלק.

ותודה על התעניינות השוטפת, בהחלט מורגש שזה חשוב, והדברים נלקחים ברצינות ובכובד ראש.

רכזת מרכזי נוער במחלקת אכפת - קידום ילדים ונוער, עיריית תל-אביב יפו
סדנאות ואירועים
סדנת עומק

השתלמות מרתקת שתעזור לכם המורים להכין את התלמידים לעולם עתידי שעוד לא קיים

סדנת עומק

השתלמות להעצמה האישית שלכם המורים! לראות את הקריירה שלכם באור חדש עם ידע מרתק ושונה

וובינר / הרצאה

ההרצאה שתתן לכם כלים לגדל ילד שיהיה מבוגר מאושר ומצליח בחיי העשיה העתידיים שלו.

סדנת עומק

פיתוח מקצועי סוחף שנוגע לכל המנהלים ומעניק להם כלים פרקטיים שטרם הכירו

סדנא קצרה

משרות איכותיות עם יכולת השפעה מחכות לכם במגזר הציבורי. כך תהנו ממקסימום סיכוי להתקבל