אודות

Decide המרכז לפיתוח קריירה, מתמחה למעלה מ-10 שנים בסדנאות ובתהליכי יעוץ בנושאי קריירה – לימודים ותעסוקה.
תלמידים והורים

כדי להכין לעולם המחר, צריך להכיר אותו

המדיה עוסקת רבות ב-‘הכנה לעולם המחר’, ובכל כתבה הזועקת כי ילדינו אינם מוכנים לו, מראיינים מומחה כזה או אחר, התולה את הגורם העיקרי במחסור ביצירתיות או ביזמות או בטרנד התורן.

iDecide חוקרת את התמורות בשוק התעסוקה מאז 2006. החברה סייעה לאלפי צעירים לבחור בכיוון מקצועי, להשתלב בשוק העבודה ולהצליח בו, ומתוך כך פיתחה מודל מקיף הממפה את הגורמים הנדרשים להצלחה בשוק התעסוקה.

יצירתיות, יזמות, עבודת צוות – כל אלו אינן מספיקות ואף אינן הכרחיות להצלחה בעולם המחר. עולם המחר יהיה מורכב לפחות כמו הנוכחי, ויהיו בו נוסחאות הצלחה שונות ומגוונות שיתאימו לאנשים שונים.

רק מפה מקיפה של כל הגורמים האפשריים להצלחה, כפי שפותחה ומעודכנת ב-iDecide כל הזמן, תאפשר לכל תלמיד לקדם את החוזקות האישיות שלו, שהוא באמת יכול לבנות עליהן, ולא חוזקה אחת ספציפית שהוכרזה על ידי המומחה התורן כחשובה מכל ואין בלתה.

לקצור את פירות החינוך בבית הספר

מערכת החינוך מורכבת במידה רבה מאנשים אידיאליסטים ומסורים, שעושים כמיטב יכולתם לקדם את התלמידים. על מנת למנף את עבודת הקודש של המורים, ולקצור את הפירות, iDecide פיתחה כלים המעניקים לתלמידים תחושה של תקוה לעתיד, ושל הֶקְשֵׁר ומשמעות ללימוד בבית הספר – גורמים שהוכחו מחקרית כמשפרי מוטיבציה, ביצועים וכמובן – תחושה טובה ומספקת.

הקניה של מאפייני האדם המצליח בעולם העבודה החדש לתלמידים, תמנף את העבודה החינוכית ותעזור לקצור פעילויות להבניית כישורי החיים הנחוצים לעולם העבודה העתידי.

המודל המקיף, כולל בין השאר את המאפיינים הבאים:

1. אופטימיות ויכולת לדמיין עתיד מקצועי חיובי

2. יכולת קבלת החלטות קריירה וניהול תהליך התלבטות

3. חיבור למוטיבציה פנימית והתלהבות בכל סביבה נתונה

4. יוזמה, אחריות, וחווית הזדהות עם עשייה

5. סט התנהגויות שמאפשר לזמן ולנצל הזדמנויות לקידום הקריירה

התנסויות חוויתיות, לא רק לתלמידים

המנחים של iDecide אוהבים את אותו הרגע שמגיע לעיתים קרובות לאחר סדנא לתלמידים, שבו מורה ניגש אליהם בצד ואומר: “אף פעם לא ראיתי את דביר כל כך רתום למשהו, ועוד מוביל את המשימה!”, או משפט כמו “האמת היא שגם אני למדתי דברים חשובים מההרצאה”. דרך פעילויות חוויתיות, כולל כלים ליצירת המשכיות עבור מורים (למשל, בשעת מחנך), וכן פעילויות להורים או משותפות להורים ותלמידים (כגון הרצאות מרתקות), מצליחים ליצור שינוי לא רק בקרב התלמידים, אלא גם בקרב הסביבה התומכת, כולל מורים והורים.

התנסות אמיתית במקצועות העתיד מעניקה לתלמידים בטחון וכלים לחשוב בצורה בונה כיצד לפתח את המסוגלות התעסוקתית שלהם. דרך פידבק חיובי מהמשימות עצמן, שמדמות עשייה בעולם האמיתי, התלמיד יודע שהוא לא רק מצליח במשחק – אלא במשהו שיוכל בעתיד להצליח בו כמקור פרנסה.

הפעילויות של iDecide מותאמות לצרכים הפרטניים של כל כיתה או מוסד חינוכי. במפגשים משולבים כלים מתחומים כגון אימפרוביזציה וסדנאות לפיתוח מנהיגות, והם משולבים לפי הרלוונטיות בעידוד יזמות קהילתית ופעילויות המשך למחנכים.

להלן מידע אודות הפעילויות שלנו לתלמידים ולהורים (למידע אודות פעילויות עבור גופי חינוך עירוניים ועבור צוותים חינוכיים, לחצו כאן.)

לקוחות לדוגמה
מרכז צעירים אילת מרכז כיוונים אשדוד קרן קציר מרכז פסגה פתח תקווה בגין אילת ברנקו וייס טבריה בתי ספר ברשת אורט מקיף ו_ באר שבע מרכז צעירים טבריה מרכז הזדמנות רחובות מרכז כיוונים להצלחה בת ים תכנית עתידים דרכא המר בת ים
סדנאות ואירועים
וובינר / הרצאה

ההרצאה שתתן לכם כלים לגדל ילד שיהיה מבוגר מאושר ומצליח בחיי העשיה העתידיים שלו.

וובינר / הרצאה

הילדים בתחילת דרכם המקצועית וההורים בסטרס? ההרצאה תלמד אתכם מה באמת מחכה לילדים שלכם בשוק…