לאן מכאן? הסדנה למציאת כיוון מקצועי

חיכיתם מספיק זמן למצוא את הצעד הבא

הגיע הזמן לחזון מחודש ותכנית פעולה

עם יד על הלב –מהו העתיד הצפוי כרגע אם לא יקרו הפתעות מיוחדות בקריירה שלכם?

אם אתם צופים בסבירות גבוהה וללא סיבות לדאגה, שיהיו לכם הנאה, פרנסה וסיפוק – הגעתם למקום הלא נכון. אם יש ספק, והייתם רוצים למצות את הפוטנציאל, אולי אפילו להמציא את עצמכם מחדש – אנו מבטיחים לכם ששווה לכם לקרוא הלאה.

אין קריירות מושלמות. יש קריירות אופטימליות. קריירות שבהן אנחנו מתלבטים פה ושם, מבזבזים קצת זמן, אבל בסופו של דבר מגיעים למקומות בהם אנחנו מרגישים טוב יחסית, וגם מתפרנסים בצורה טובה מספיק.

העניין הוא, שרוב האנשים לא מצליחים להגיע לזה. חישבו כמה מהאנשים שאתם מכירים בסופו של דבר שבעי רצון מהקריירה שלהם. זה לא הרוב.

הרוב לא מגיע לשם, משום שבדיוק כמו בחיי הנישואין – בשביל לעשות את זה טוב צריך להתאמץ ולרכוש כלים – להכיר את עצמי ואת הצד השני בצורה טובה, להתנהג בצורה שבונה רצון טוב, מוטיבציה, הנאה וסיפוק, ולקבל החלטות טובות.

זה יכול לקחת הרבה או מעט זמן, וזה עלול לא לקרות בכלל.

הסדנא ממחישה למשתתפים על מה הם היו תקועים, מסייעת להם לחדד את הכיוון שלהם, להבין מה הם צריכים לעשות כדי להתקדם בו, ולצאת עם תכניות פעולה מסודרות. היא כוללת יום מלא במסגרת קבוצה אינטימית, ומפגש אישי עם היועץ שהנחה את הסדנא.

אז אם חיכיתם כבר מספיק זמן ואתם מרגישים שיעשה לכם טוב לפזר את הערפל, זוהי הסדנא שלכם.

הצעד הבא שלכם בקריירה מחכה מעבר לפינה. בואו לגלות אותו.

 

שאלות ותשובות
מי מעביר את הסדנאות?

הסדנאות מועברות בידי אחד מחברי הצוות הבכירים של iDecide. כל המנחים המעבירים את הסדנא משלבים מומחיות בעולם הקריירה ומשאבי האנוש עם יכולות גבוהות בהדרכה ובהנחיית פעילויות חוויתיות.

מה ההבדל בין הסדנא הזו, לבין פעילויות יעוץ וסדנאות אחרות?

iDecide היא הגוף המוביל בישראל ששני תחומי ההתמחות המקצועיים העיקריים שלו הם הדרכה וקריירה. הסדנא מעניקה ערך מוסף ומשלים על פני שירותים אחרים בהיבטים הבאים:

  1. היא מרכזת במודל קוהרנטי אחד ובסדנת עומק רציפה את כל תחומי הידע והמיומנות שיש לרכוש בפיתוח קריירה, כך שכל תחום שנלמד תומך בכל התחומים האחרים.
  2. מתוך ניסיוננו, אנו מבצעים התאמה מיטבית לקבוצה, מרמת בחירת הדגשים בתכנית הסדנא, ועד לפרטים הקטנים ביותר כגון הדוגמאות שניתנות בכל נושא.
  3. הסטנדרט הגבוה ביותר בכל ההיבטים, כולל רמת ההנחיה בקורס, המתודולוגיה החדשנית המבוססת על מודל שקיבל הכרה בינלאומית בכנס של ארגון IAEVG, הכלים המקוריים שעוצבו לאופטימיזציה של תהליך הלמידה ברמות הרגשית והקוגנטיבית במקביל, התכנים העדכניים והמחדשים ביותר, הלימוד החוויתי, והעיצוב של החומרים.
מהם התכנים שמקבלים המשתתפים?
  1. מיפוי האפשרויות שלכם לשם מיצוי דרכי פעולה, החל מאפשרויות קרובות למה שעשיתם עד היום ועד לאפשרויות רחוקות ככל שתרצו. מותר לבדוק הכל!
  2. הבנה של מגמות בעולם התעסוקה.
  3. בניית מפת קריטריונים חשובים בקריירה – צרכים, תחומי עניין, סביבות עבודה, תכונות אופי, ערכים, כישורים וסגנון אישי.
  4. בניית מפת המשאבים והאילוצים העומדים לרשותכם.
  5. הבנת הדרך בה קיבלתם החלטות עד כה, ויצירת המשך סיפור הקריירה שלכם.
  6. כתיבת תכנית למחקר, קבלת החלטות, ויציאה לדרך.
מה אורך הסדנאות? איך זה הולך?

הסדנא נערכת במסגרת של יום מלא (8-9 שעות עגולות) ולאחר מכן מפגש אישי עם כל אחד מהמשתתפים.

המלצות
ברוך דויטש
יועץ, מרצה באקדמיה ומנטור בענף ההייטק
היתה לי הזכות להשתתף בסדנא למציאת כיוון קריירה בהנחייתו של יובל. הגעתי לסדנא עם כמה רעיונות מעורפלים, וכפי שהסתבר לי בדיעבד - עם מספר “אמונות מגבילות”. הסדנא עצמה הייתה מעניינת, דינמית, ועשירה בתרגילים אישיים. בסיומה, יצאתי עם מספר תובנות חשובות וכיווני פעולה מעשיים. הצירוף של הסדנא עם פגישת המעקב האישית שלאחריה התניעו תהליכים עבורי שעליהם רק פינטזתי במשך זמן רב. אני ממליץ בחום על התהליך לכל מי שתוהה לגבי “מה הלאה” בתחום המקצועי.
רות פריימן
רכזת גיוס בחברה טכנולוגית
המועמד חתם, הסגירה הראשונה שלי. הסתכלתי אחורה על הדרך שעשיתי. כשנתיים לפני, אני לקראת סיום הסדנא הנפלאה, והסדנא מציבה לי מראה שאומרת: "טוב, זה ברור שאת לא תפעול...". זה מה שעשיתי עשור, זה מה שאני יודעת... די שוק... אבל המראה היתה חזקה ממני. ידעתי שתחום משאבי האנוש דובר את השפה שלי. השאלה היא, איך אני מגיעה לשם. ופה היופי בסדנא, שהיא מלווה אותך. פעלתי לפי התכנית, ביצעתי את המעבר בהדרגה, ובתפקיד הנוכחי אני כבר מגייסת רשמית. משדכת בין עבודה לאדם. זה פשוט מדהים. לפני 3 שנים חשבתי שלא חייבים להנות ממש מהעבודה, שזאת פריווילגיה. אצלי הסדנא עשתה קסמים. לראשונה מזה 13 שנה בשוק העבודה אני מרגישה סיפוק ומשמעות. אז יובל וכל הצוות, תודה שהייתם בדיוק בזמן הנכון כדי לעודד אותי להגיע למקום הטוב הזה שבו אני אשכרה משמעותית, בעיני.
שירותים קשורים
קורס אקדמי

הקורס האקדמי עתיר השבחים, שמעניק לסטודנטים כלים להפוך למועמדים מבוקשים לעבודה בתוך סמסטר

וובינר / הרצאה

איך הופכים להיות מועמדים מובילים למשרות איכותיות ומבוקשות? שיטה מוכחת שפועלת בכל שלבי המיון ומשיגה…

פרטני

לגרום למעסיק להסתכל על דף נייר, ולהבין תוך שש שניות שמבין מאות מועמדים כדאי להזמין…