עוף גוזל – גירסת המאה ה-21

פיתוח קריירה בארגון לעובדים ולמנהלים

הרצאה להורים למבוגרים צעירים (גילאי 18-35)

הרצאת אורח של יועצת הקריירה אן וינמן

עולם התעסוקה משתנה לנגד עינינו, צורת העבודה וסוגי העבודות המשתנים, גורמים לצעירים לדלג בין מקומות עבודה, ומחקרים אף מראים שכ-65% מתלמידי חטיבות הביניים יעסקו בעבודה שטרם הומצאה.

איך אנחנו, ההורים, יכולים להכנס לתמונה בעניין התעסוקה של ילדינו והאם בכלל אנחנו צריכים להתערב? האם אנחנו מבינים את המשמעויות הרגשיות של השינויים האלו? האם מערכת החינוך שלנו הכינה אותם בכלל ל-‘עולם החדש’ הזה, או שעלינו למלא את החסר?

הרצאה מאירת עיניים על שוק התעסוקה, משמעות הלימודים אל מול הניסיון, הכישורים הנדרשים בתחום התעסוקה היום ובעתיד, וכלים מעשיים שאפשר לקחת הביתה ולסייע בעזרתם לצעירים.

שאלות ותשובות
מיהי המרצה אן וינמן?
יועצת, מאמנת קריירה ומנחת סדנאות עם ניסיון של קרוב לשני עשורים בהדרכה ובהנחיה. מתמחה בייעוץ לבחירת לימודים ובהכנה לעולם העבודה, משתמשת בשיטת הייעוץ של iDecide ובשיטות אימון ו-NLP. אם לשני מבוגרים צעירים בעצמה. בעלת תואר בסוציולוגיה מאונ’ ת”א ובוגרת התכנית להנחיות קבוצות בבית ברל. בין השאר, צברה אן ניסיון רב בעבודה עם חיילים משוחררים, סטודנטים, וצעירים בוגרי הכשרה מקצועית או תואר אקדמי.
הבן שלי כבר יודע מה הוא רוצה ללמוד. האם יש טעם לבוא להרצאה?

בהרצאה אנחנו סוקרים את השינויים בשוק התעסוקה, כולל מקצועות שעתידים להעלם לעומת מקצועות שטרם נולדו. אלו נתונים שחשוב לדעת אותם לפני קבלת החלטה לגבי לימודים, וגם אם הכיוון נכון, חשוב להכיר אותם כדי לקבל החלטות נכונות במהלך הלימודים ואחריהם וכדי לנהל את ההמשך בצורה נכונה.

הבת שלי משוחררת כבר שנתיים ועדיין אין לה מושג מה היא רוצה לעשות. האם גם היא יכולה לבוא להרצאה?

בהחלט, ההרצאה מקיפה נושאים רבים שרלוונטים גם לצעירים עצמם ולא רק להוריהם. ללא קשר, היא מוזמנת להתעניין בייעוץ פרטני או באחת הסדנאות שלנו למציאת כיוון לימודי.

הבן שלנו לא רוצה ללמוד, לטענתו כיום אין צורך בלימודים. מה לעשות?

סיבה מצוינת לבוא להרצאה שלנו. בהרצאה אנחנו סוקרים את מגוון המקצועות החדשים ומה הם היכולות וההכשרות הנדרשות כדי להגיע אליהם. אולי תגלו שהבן שלכם צודק, ואולי תגלו שלא בטוח, ויהיו לכם דרכים חדשות להציג לו שיקולים נוספים.

הילדים שלי עדיין צעירים. האם ההרצאה יכולה להיות רלוונטית גם עבורי?

בהחלט, בהרצאה אנחנו נותנים כלים מעשיים שרלוונטים גם להורים לילדים בכל גיל. יחד עם זאת, יש לנו גם הרצאה לגילאים צעירים יותר, שנקראת לגדל ילד מוכשר למחר. שווה להתעניין מדי פעם בדף האירועים שלנו, ולהירשם לעדכונים כאן למטה, בתחתית העמוד.

 

המלצות
אביבית בוזנח
רכזת השכלה גבוהה ויועצת קריירה במרכז צעירים של נהריה
הרצאת "עוף גוזל" הינה הרצאה חובה לכל הורה! הורים שרוצים לעזור לילדים שלהם לשאוף גבוה ולהגשים את עצמם בעולם המשתנה של ימינו חייבים לקחת חלק בהרצאה הזו. אן מנחה מדהימה, קשובה ונעימה. העבירה את ההרצאה בצורה מצחיקה, יסודית ומקצועית. נתנה להורים את הכלים הנכונים להתמודדות עם הילדים שלהם, ועשתה להם קצת סדר בראש בתחומי ההשכלה הגבוהה והקריירה. ממליצה בחום!
שירותים קשורים
וובינר / הרצאה

ההרצאה שתתן לכם כלים לגדל ילד שיהיה מבוגר מאושר ומצליח בחיי העשיה העתידיים שלו.