יוזמות קטנות עם פוטנציאל כלכלי

חדש! וובינרים ויעוץ מקוון כמענה לאתגרי משבר הקורונה | השתלמויות מנהלים ומורים כולל מקוונות

וובינר מיוחד על צמיחה מקצועית עם הזדמנות להכנסה בזמן מיתון ובכלל

איש לא יודע מתי נחזור לשגרה מלאה, ומה יקרה בכל ענף, ארגון ומשרה. הדבר החכם ביותר לעשות בתקופה כזו הוא להמנע מלשים את כל הביצים בסל אחד, ולפתח ערוצים נוספים שיכולים לפחות פוטנציאלית להגדיל את הכנסה שלנו.

המחשבה הראשונה עשויה להיות, שזה לא מעשי. עוברים עלינו ימים פשוטים, ולא בטוח שאנחנו פנויים לזה. האם זה באמת הזמן לעשות משהו שגם בשגרה הוא רחוק מלהיות פשוט וקל? ומי אמר שיש לנו יכולת לעשות משהו כזה בכלל? מי אני בכלל שאזום מישהו? מאיפה אקח את החוצפה והאומץ? ומאיפה יהיה לי כסף להתחיל?

אבל במחשבה שניה, דווקא בשעה כזו יש יותר סיכוי שנדחף את עצמנו להתגבר על חסמים ולחשוב אחרת. גם הסביבה עשויה דווקא לעזור לנו, שכן אנשים יהיו פתוחים יותר לקבל את הנסיונות שלנו ליצור משהו חדש עקב המצב, ויהיו פחות ביקורתיים ויותר תומכים. אנחנו נלמד גם איך מתחילים בקטנה, בלי השקעה מיותרת, בצעדים זעירים, ועם יכולת לסגת ולתקן בכל שלב.

בכל אדם יש כוחות שהוא לא מכיר. בכל אדם יש יכולת להרגיש חושש או מיואש אבל להמשיך לנוע. הגיע הזמן לגלות בעצמכם את העוצמות והתושיה שרק משבר יכול להוציא. לצד הקשיים, יש לכם הזדמנויות לגלות, להרחיב את הגבולות האישיים, ולצמוח אישית, תעסוקתית ואולי גם כלכלית.

יש רעיונות שיש להם פוטנציאל ליצור הכנסה בטווח הקצר, ויש רעיונות שעשויים להפוך לכלכליים רק בטווח הארוך יותר. כל סוגי הרעיונות עשויים לצוץ במהלך הוובינר ואחריו. זה עשוי לדרוש התאמצות יתרה ואומץ. אבל רק בדרך הזו אפשר להתקדם.

הוובינר יענה על השאלות הבאות, תוך מתן כלים מעשיים:

1. איך מווסתים את המחשבות ומכוונים אותן לראיית הזדמנות לפיתוח משהו חדש?

2. מה ינצל את היכולות והעמדה בה אתם נמצאים? מה מהווה הזדמנות עבורכם ספציפית?

3. איך לחשוב על רעיון אפשרי שיתן לכם מוטיבציה גם כשיהיה קשה ובתוך אילוצים?

4. איך לבדוק אותו, לבנות תכנית ראשונית לפעולה, ולהתחיל לרוץ?

5. איך לחייב את עצמכם להתקדם ולא למסמס את זה?

6. איך לקבל עוד עזרה בהמשך הדרך?

נלמד שיטה שתאפשר לכם למצוא את מקורות העוצמה, המוטיבציה והיצירתיות שלכם, ולעלות על רעיון או כמה רעיונות.

הרעיונות הללו יכולים להיות קרובים או רחוקים ממה שאתם עושים כעת. הם יכולים להיות טובים זמנית, לטווח הקצר, או לעניין אתכם לטווח הארוך. הם יכולים להיות מקוריים או כאלו שגם אחרים עושים. העיקר שיהיה להם פוטנציאל ספציפית עבורכם.

כדאי להתחבר עם מיקרופון ומצלמה. מומלץ להתחבר ממחשב אם זה אפשרי, אבל אפשר גם מסלולרי (החזיקו אותו על הצד ולא עומד).

המנחה בוובינר הוא יובל שפיר, מייסד ומנכ”ל iDecide. יובל פיתח והנחה קורס אקדמי שזכה לשבחים בשם ‘יזם נולד‘ באוניברסיטת חיפה, הוא מנהל עסק קטן בעצמו, ומסייע לאחרים בקידום מיזמים חברתיים ועסקיים מהזוית של רעיונאות, התאמה אישית וצמיחה. יובל הוא אחד המומחים המובילים והבולטים בישראל לקריירה, שימש כיועץ במקינזי וכיו”ר האגודה הישראלית ליעוץ תעסוקתי ולפיתוח קריירה.

שאלות ותשובות
האם הוובינר מתאים לכל סוג קהל?

הכלים המוצגים בוובינר עובדים בכל גיל, שלב בקריירה, ענף, אופי העסקה, או סוג אוכלוסיה. במידה שמזמינים וובינר לארגון או קהל בעל מאפיינים מיוחדים ניתן גם לבצע סקר מקדים והתאמה.

האם אתם מבטיחים שאוכל להרוויח עוד כסף בעקבות הוובינר?

לא, וכדאי לברוח ממי שמבטיח הבטחות כאלה, ומוכר ‘הזדמנויות’ לרווח מהיר שיסדר לכם את החיים. אם זה היה נכון, הוא לא היה צריך למכור לכם 🙂

אנחנו מבטיחים שתקבלו כלים להתגבר על חששות מליזום, למצוא רעיון שיכול להתאים לכם, ולנסות אותו באופן ראשוני. אנחנו מדברים על משהו אמיתי שאתם תעשו עם קצת עזרה ודחיפה.

השאלה אם תוכלו להרוויח ממנו תלויה באינספור גורמים שאין לנו שליטה עליהם, ועל חלקם גם לא לכם. אין דרך להבטיח יצירת הכנסה משמעותית ממיזם, אבל יש דרכים להתחיל אותו ולנהל אותו טוב יותר.

הוובינר הזה מיועד להוות נקודת פתיחה למסע אפשרי שיצמיח אתכם תעסוקתית ואישית, ואולי גם יעזור לכם להרוויח כסף בטווח הקצר, הבינוני או הארוך. בכל מקרה, שווה לכם לשמוע ולהחליט אם תרצו לנסות. זה שלכם, ותמיד יהיה לכם במי להיעזר.

שירותים קשורים
קורס אקדמי

קורס אקדמי שעוסק בפיתוח הצד האישיותי של היזם. תוספת חשובה לכל מוסד אקדמי

סדנא קצרה

הגישה המהפכנית ליצירת יותר פוטנציאל הצלחה עם פחות תכנון ויותר יצירתיות, מעוף וחיבור למיזם

וובינר

גם ליועצי קריירה

לצאת מחוסר ודאות ומצוקה, לתחושה של עוגן ותכנית שתאפשר התארגנות כעת, והתאוששות טובה אחר כך

וובינר

לדעת מה לחפש, איך למצוא, ואיך להתקבל לעבודה בשעת מיתון ומשבר - זו המומחיות שלנו

וובינר

הדבר הכי חשוב שלא מדברים עליו - איך לשמר את התרבות הארגונית והעובדים שלכם עכשיו…