יוזמות קטנות עם פוטנציאל כלכלי

פיתוח קריירה בארגון לעובדים ולמנהלים

וובינר מיוחד על צמיחה מקצועית עם הזדמנות להכנסה בזמן מיתון ובכלל

איש לא יודע מתי נחזור לשגרה מלאה, ומה יקרה בכל ענף, ארגון ומשרה. הדבר החכם ביותר לעשות בתקופה כזו הוא להמנע מלשים את כל הביצים בסל אחד, ולפתח ערוצים נוספים שיכולים לפחות פוטנציאלית להגדיל את הכנסה שלנו.

המחשבה הראשונה עשויה להיות, שזה לא מעשי. עוברים עלינו ימים פשוטים, ולא בטוח שאנחנו פנויים לזה. האם זה באמת הזמן לעשות משהו שגם בשגרה הוא רחוק מלהיות פשוט וקל? ומי אמר שיש לנו יכולת לעשות משהו כזה בכלל? מי אני בכלל שאזום מישהו? מאיפה אקח את החוצפה והאומץ? ומאיפה יהיה לי כסף להתחיל?

אבל במחשבה שניה, דווקא בשעה כזו יש יותר סיכוי שנדחף את עצמנו להתגבר על חסמים ולחשוב אחרת. גם הסביבה עשויה דווקא לעזור לנו, שכן אנשים יהיו פתוחים יותר לקבל את הנסיונות שלנו ליצור משהו חדש עקב המצב, ויהיו פחות ביקורתיים ויותר תומכים. אנחנו נלמד גם איך מתחילים בקטן, בלי השקעה מיותרת, בצעדים קלים יחסית, ועם יכולת לסגת ולתקן בכל שלב.

בכל אדם יש כוחות שהוא לא מכיר. בכל אדם יש יכולת להמשיך לנוע גם כשהוא מרגיש מידה של יאוש או חשש. הגיע הזמן לגלות בעצמכם את העוצמות והתושיה שרק משבר יכול להוציא. לצד הקשיים, יש לכם הזדמנויות לגלות, להרחיב את הגבולות האישיים, ולצמוח אישית, תעסוקתית ואולי גם כלכלית.

יש רעיונות שיש להם פוטנציאל ליצור הכנסה בטווח הקצר, ויש רעיונות שעשויים להפוך לכלכליים רק בטווח הארוך יותר. כל סוגי הרעיונות עשויים לצוץ במהלך הוובינר ואחריו. זה עשוי לדרוש מאמץ ואומץ, אבל כך אתם יכולים להתקדם.

הוובינר יענה על השאלות הבאות, תוך מתן כלים מעשיים:

1. איך מווסתים את המחשבות ומכוונים אותן לראיית הזדמנות לפיתוח משהו חדש?

2. מה ינצל את היכולות ואת העמדה בה אתם נמצאים? מה מהווה הזדמנות עבורכם ספציפית?

3. איך לחשוב על רעיון אפשרי שיתן לכם מוטיבציה גם כשיהיה קשה ובתוך אילוצים?

4. איך לבדוק אותו, לבנות תכנית ראשונית לפעולה, ולהתחיל לרוץ?

5. איך לחייב את עצמכם להתקדם, ולא לתת לזה להתמסמס?

6. איך לקבל עוד עזרה בהמשך הדרך?

נלמד שיטה שתאפשר לכם למצוא את מקורות העוצמה, המוטיבציה והיצירתיות שלכם, ולעלות על רעיון או כמה רעיונות.

הרעיונות הללו יכולים להיות קרובים או רחוקים ממה שאתם עושים כעת. הם יכולים להיות טובים זמנית, לטווח הקצר, או לעניין אתכם לטווח הארוך. הם יכולים להיות מקוריים או כאלו שגם אחרים עושים. העיקר שיהיה להם פוטנציאל ספציפית עבורכם.

כדאי להתחבר עם מיקרופון ומצלמה. מומלץ להתחבר ממחשב אם זה אפשרי, אבל אפשר גם מסלולרי (החזיקו אותו על הצד ולא עומד).

המנחה בוובינר הוא יובל שפיר, מייסד ומנכ”ל iDecide. יובל פיתח והנחה קורס אקדמי שזכה לשבחים בשם ‘יזם נולד‘ באוניברסיטת חיפה, הוא מנהל עסק שהקים מאז 2006, ומסייע לאחרים בקידום מיזמים חברתיים ועסקיים מהזוית של רעיונאות, התאמה אישית וצמיחה. הוא אחד המומחים המובילים והבולטים בישראל לקריירה, שימש כיועץ במקינזי וכיו”ר האגודה הישראלית ליעוץ תעסוקתי ולפיתוח קריירה, בה היה שותף לייזום פרויקטים קהילתיים.

שאלות ותשובות
האם הוובינר מתאים לכל סוג קהל?

הכלים המוצגים בוובינר עובדים בכל גיל, שלב בקריירה, ענף, אופי העסקה, או סוג אוכלוסיה. במידה שמזמינים וובינר לארגון או קהל בעל מאפיינים מיוחדים ניתן גם לבצע סקר מקדים והתאמה.

האם אתם מבטיחים שאוכל להרוויח עוד כסף בעקבות הוובינר?

לא, וכדאי לברוח ממי שמבטיח הבטחות כאלה, ומוכר ‘הזדמנויות’ לרווח מהיר שיסדר לכם את החיים. אם זה היה נכון, הוא לא היה צריך למכור לכם 🙂

אנחנו מבטיחים שתקבלו כלים להתגבר על חששות מליזום, למצוא רעיון שיכול להתאים לכם, ולנסות אותו באופן ראשוני. אנחנו מדברים על משהו אמיתי שאתם תעשו עם קצת עזרה ודחיפה.

השאלה אם תוכלו להרוויח ממנו תלויה באינספור גורמים שאין לנו שליטה עליהם, ועל חלקם גם לא לכם. אין דרך להבטיח יצירת הכנסה משמעותית ממיזם, אבל יש דרכים להתחיל אותו ולנהל אותו טוב יותר.

הוובינר הזה מיועד להוות נקודת פתיחה למסע אפשרי שיצמיח אתכם תעסוקתית ואישית, ואולי גם יעזור לכם להרוויח כסף בטווח הקצר, הבינוני או הארוך. בכל מקרה, שווה לכם לשמוע ולהחליט אם תרצו לנסות. זה שלכם, ותמיד יהיה לכם במי להיעזר.

המלצות
קייטי קושניר-ונטורה
הרצליה
ההרצאה "יוזמות קטנות עם פוטנציאל כלכלי" איששה עבורי את הגישה של לרוץ עם מיזמים ולהתאים את עצמי תוך כדי תנועה, במקום לשקול ולתכנן עד שההזדמנות מתפספסת. היא הקנתה לי עוד מוטיבציה, אופטימיות, ורצון להמשיך קדימה. אז תודה על התכנים והכללים לעשייה, אני בטוחה שהם יחסכו זמן יקר ליזמים ויאפשרו לרעיונות ולמיזמים חדשים להיוולד מהר יותר.
שירותים קשורים
קורס אקדמי

קורס אקדמי שעוסק בפיתוח הצד האישיותי של היזם. תוספת חשובה לכל מוסד אקדמי

סדנא קצרה

הגישה המהפכנית ליצירת יותר פוטנציאל הצלחה עם פחות תכנון ויותר יצירתיות, מעוף וחיבור למיזם

וובינר / הרצאה

גם ליועצי קריירה

לצאת מחוסר ודאות ומצוקה, לתחושה של עוגן ותכנית שתאפשר התארגנות כעת, והתאוששות טובה אחר כך

וובינר / הרצאה

לדעת מה לחפש, איך למצוא, ואיך להתקבל לעבודה בשעת מיתון ומשבר - זו המומחיות שלנו

וובינר / הרצאה

הדבר הכי חשוב שלא מדברים עליו - איך לשמר את התרבות הארגונית והעובדים שלכם עכשיו…