להתקבל למשרות המבוקשות ביותר (סדנא)

החופש לכוון גבוה ככל שתרצו

אם צריך לנצח עשרה, עשרים או מאה מועמדים איכותיים בדרך למשרה המבוקשת, איך יוצרים סיכוי ריאלי שזה יקרה?

הסדנא מאפשרת להתכונן לסיטואציה כזו כמו שצריך. כל מי שיבצע את התהליך, ישפר בצורה משמעותית את סיכויי ההצלחה בקבלה למשרות איכותיות. למי שמחליט לכוון גבוה, כדאי לעשות את זה בצורה מקצועית.

לנצח בתנאים הכי מאתגרים

בעזרת השיטה הנלמדת בהרצאה הצליח יובל שפיר, מייסד iDecide, להתקבל לחברה המבוקשת בעולם – מקינזי, הישר לדרג גבוה מהמקובל. השיטה זכתה אף להכרה בחו”ל כשהוצגה בכנס הארגון הבינ”ל להכוונה מקצועית וחינוכית (IAEVG).

השיטה רלוונטית לכל תפקיד, דרג, מקצוע, תחום או תעשיה.

הרעיון העומד מאחוריה פשוט: המשאב היקר ביותר של מחפש העבודה הוא ‘זמן מסך’ של מעסיק. למעסיק משאבי זמן וקשב מועטים ביותר לבחון כל מועמד, והוא אינו מכיר אותו כעובד.

מכאן נובעות שתי מסקנות:

האחת, בחיפוש עבודה צריך להיות מועמדים מצטיינים – לא עובדים מצטיינים.

השניה, צריך ללמוד לעשות את זה מהר מאוד בכתב ובעל פה.

המכתב המלווה, קורות החיים, והיכולות שמפגינים בראיון – כל אלו רק תחנות, שבכל אחת מהן צריכים לשדר בצורה חדה ומיידית: ‘אני האדם שחיפשתם’!

השיטה מלמדת להכין את המסרים החזקים ביותר לכל אחת מהתחנות הללו.

מה עושים בסדנא

מומלץ להגיע לסדנא עם משרה ספציפית אליה שואפים, או לפחות הגדרה של סוג תפקיד שמעוניינים בו. המשתתפים יוצאים מהסדנא עם סט מסרים מדויקים ליישום בכתב בתוך קורות החיים והמכתב המלווה, ובעל פה בפעילות נטוורקינג, בראיונות ובמרכזי הערכה.

המסרים ידגימו את המוטיבציה לתפקיד, את היכולת להצטיין בו, את הפוטנציאל להשתלב בארגון, ואת הבידול לעומת מועמדים אחרים.

ביחד, הם יתמכו במועמדות בצורה אופטימלית.

בונוסים נוספים לקריירה שלכם

ההרצאה מפתחת יתרונות נוספים מעבר ליכולת קבלה לעבודה: תחושת שליטה בתהליך, הבנה של הצד של המעסיק, שיפור התקשורת מול מעסיק באופן כללי, בטחון במה שיש לאדם להציע, חידוד החשיבה על הכיוון, ואפילו שיפור ביכולת העבודה, שנובע מידע טוב יותר מהן הציפיות ויכולת להתכוונן מנטאלית לביצועים הנדרשים.

כלים להמשיך לאחר הסדנא

הסדנא תביא את המשתתפים לתוצאות טובות. כדי להפוך אותן למצוינות, ולהפיק ממנה את המקסימום, מומלץ להקדיש זמן ומאמץ לתרגל את השיטה בבית בעזרת הכלים שתקבלו. כדאי מאוד לחדד שוב את המסרים, וליישם את השיטה לכל משרה גם בעתיד. זו אחת ההשקעות הטובות שאדם יכול לעשות עבור עצמו. מומלץ לבצע לפחות חלק מהתרגול עם אדם נוסף. אנחנו בטוחים שמי שיעשה זאת ירוויח ויצליח.

שאלות ותשובות
מה זה אומר 'משרות מבוקשות', ואיך אוכל לדעת אם הסדנא רלוונטית עבורי?

השיטה מועילה במיוחד במצבים שבהם יש לכם מתחרים רבים על המשרה, או שאינכם מועמדים ‘קלאסיים’ ואתם צריכים לפעול בצורה שונה כדי להפתיע ולהיחשב למועמדים מובילים. מעבר לזה, היא מתאימה לכל מקצוע, לכל תחום, ולכל שלב בקריירה – מזוטר ועד בכיר.

מה ההבדל בין ההרצאה לבין הסדנא עם אותו שם?

בשני המקרים מדובר באותה שיטה. ההבדל הוא שבהרצאה מקבלים ידע ובסדנא מתרגלים מיומנות. ההרצאה קצרה, ומועברת בפני קהל בגודל בלתי מוגבל. הסדנא ארוכה יותר מבחינת זמן, המשתתפים מקבלים תשומת לב מהמנחה, ומתרגלים בה את השיטה הלכה למעשה. בהרצאה לרוב מקשיבים, בסדנא משלבים הקשבה עם פעולה. ההרצאה דורשת יותר יוזמה כדי לעבוד עצמאית וליישם את השיטה, בעוד שהסדנא מספקת מסגרת לכך, לפחות בצורה ראשונית. לפרטים אודות ההרצאה, קיראו כאן.

האם השיטה תלמד אותי להתקבל למשרות שאני לא מתאים להן?

לא. השיטה לא מיועדת לתחמן את דרככם להצלחה או ליצור יתרון לא הוגן על אחרים. להיפך, היא מיועדת למנוע מצב שבו לא הוערכתם כפי שהייתם ראויים באמת בתהליך המיון, כי האינפורמציה על הערך הפוטנציאלי שלכם כעובדים לא עברה בצורה מדויקת וחדה מספיק ב-‘זמן המסך’ המועט שהוענק לכם על ידי המעסיק. יחד עם זאת, נכון הדבר שיהיה לכם יתרון על אנשים מוכשרים שלא יודעים לתקשר את ערכם כמו שצריך. נקווה למענם, שגם הם ילמדו את השיטה, אך בינתיים זה לא עניינכם – המעסיק הוא זה שיעשה את כל השיקולים ויבחר בסופו של דבר. ככל שהמועמדים יציגו את ערכם בצורה מדויקת יותר, התוצאה עבור המעסיק תהיה איכותית יותר.

האם אפשר בעזרת השיטה להתקבל לכל משרה?

לא. קודם כל, השיטה מיועדת רק למצבים שבהם יש בסיס של התאמה בין מועמד למשרה. שנית, לא ניתן לשלוט בתהליך המיון או בהחלטת המעסיק – אלו גורמים חיצוניים לך. את יכולה לכוון את המסרים ואת ההתנהגות שלך, ולהגדיל את סיכויי הקבלה. ההחלטה של המעסיק בסופו של דבר תושפע מגורמים רבים שאינם בשליטתך, ואפילו לא בהכרח מעידים על איכותך כמועמדת. במילים אחרות, העשייה נתונה בידיך, אך פירותיה – לא. אם תפעלי נכון בקריירה ותפעילי את השיטה בצורה עקבית, סביר מאוד שבסופו של דבר תגיעי לתוצאות.

אם כבר עשיתי ייעוצים ולמדתי את כל הטיפים, מה ההרצאה תוסיף לי?

השיטה המתוארת בהרצאה היא ייחודית ל-iDecide, וההצלחה שלה נבדקה והוכחה שוב ושוב. השיטה לא מסובכת במיוחד, לא מדובר בפיסיקה גרעינית, ויתכן שחלק מהרכיבים של השיטה את כבר מיישמת בהצלחה. יחד עם זאת, אנחנו לא מכירים עוד דרך להגיע לרמת דיוק ועומק כמו השיטה הזו, ולא מכירים דוגמא של אדם שיישם את השיטה ולא הצליח יותר ממה שהצליח קודם לכן. דווקא אנשים כמוך, שיודעים לחפש כלים טובים וליישם את העזרה, יכולים להרוויח אפילו יותר.

זה לא משתחצן 'למכור את עצמי'?

אם אתה ‘מוכר את עצמך’ בסיטואציה שאיננה משרתת את הצד השני, כדי להאדיר את עצמך – זו יכולה להיות שחצנות. בסיטואציה של חיפוש עבודה המצב הוא הפוך. למעסיק יש אינטרס לדעת בכמה שפחות זמן ומאמץ מהו הערך שתוכל לתת לו כעובד, כך שיוכל לקבל החלטה נכונה לגביך. המעסיק מצפה שתספר לו על עצמך בעל פה ובכתב בצורה תמציתית וקולעת. בעצם, השירות הטוב ביותר שתוכל לתת למעסיק זה לעשות עבורו את עבודת החשיבה והניסוח ולבוא עם מסרים מוכנים שהם גם אותנטיים ומשקפים אותך נאמנה, וגם ממוקדים בצרכים של המעסיק ולא גורמים לו לתסכול ומאמץ יתר להבין את ערכך כמועמד. ספר על עצמך בצורה עניינית, ותן למעסיק לקבל את ההחלטה בהתאם.

זה לא שטחי קצת להתמקד באיך אני נראה במקום באיך להיות עובד טוב יותר?

היכולת המקצועית והיכולת התקשורתית משלימות זו את זו. למרות שהמעסיקים מתאמצים מאוד לשפר את כלי המיון שלהם, אנחנו רחוקים מאוד ממצב שבו הם יכולים לזהות את הפונציאל שלך בצורה אמינה ומדויקת. אנשים רבים שיש להם יכולת מקצועית גבוהה מתפספסים, וחבל. אגב, יכולת תקשורתית חשובה גם בעבודה עצמה – למשל, לקדם רעיון שיש לך מול ההנהלה. הרעיון הוא לא לוותר על התוכן לטובת האריזה, אלא לארוז בצורה שעושה צדק עם התוכן.

אני מרגישה שאני טובה בלמכור את עצמי. מה הסדנא הזו יכולה לחדש לי?

מצוין, תוכלי למנף את היכולת הזו בצורה עוד יותר טובה. מניסיוננו, אין אדם שהשיטה לא הצליחה לחדד ולדייק את הצורה בה הוא מציג את עצמו למעסיק. אנשים רבים מתחילים מנקודה טובה, אבל למשרות מבוקשות במיוחד את כנראה לא תהיי היחידה שיודעת למכור את עצמה, ולכן אם תשיגי רמה נוספת של חדות ודיוק, יש סיכוי שזה יעשה את ההבדל מבחינת המעסיק.

לקוחות בתחום
טכנולוגי חולון
אפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל-אביב
SCE - המכללה האקדמית להנדסה ע
המלצות
שרי לשם
רכזת קשרי חוץ והכוון תעסוקתי, המכללה האקדמית כנרת

לאחר ששמענו על iDecide החלטנו לנסות בעצמנו, והזמנו את הסטודנטים להרצאה 'איך מתקבלים למשרות המבוקשות ביותר'. מה שקסם לנו הוא הדגשת הנקודה "איך להצטיין בתור מועמד" כי לעיתים הקושי בחיפוש העבודה נמצא בדיוק שם.

המצגת נראתה מצוין והיתה קצבית וקלה להבנה. הוצג בה מודל מקורי שפותח ע"י החברה, ומביא תובנות מעולם הפרסום לעולם חיפוש העבודה בצורה שכל סטודנט יכול להבין. ארז, המרצה, שילב בהרצאה סיפורים ודוגמאות מהניסיון שלו. המודל שהוצג חיוני ובר יישום, ורצוי שכל אדם בשוק העבודה יכיר אותו.

התגובות של הסטודנטים היו מצוינות ואני חושבת שהרצאות מסוג זה הן בדיוק ההרצאות שהסטודנטים צריכים לקבל כדי להתחיל בבניית הקריירה שלהם.

אורי נחמני
מנהלת קהילת הבוגרים והבוגרות של מגמה ירוקה

תודה רבה על סדנת קריירה מדהימה!

הסדנא הייתה מופלאה, פרקטית, דינמית.

100% מהמשתתפים שהשיבו על השאלון מאוד מרוצים מהסדנא, למדו דברים חדשים ויצאו עם כלים כשהם מוכנים להתחיל לחפש עבודה.

באופן אישי, מאז הסדנא אני כל הזמן חושבת על הסיפור שלי ומנסחת אותו בראש שלי מחדש בכל רגע.

תודה ענקית לכם ומקווה שהסדנא תהפוך למסורת.

שירותים קשורים
וובינר / הרצאה

איך הופכים להיות מועמדים מובילים למשרות איכותיות ומבוקשות? שיטה מוכחת שפועלת בכל שלבי המיון ומשיגה…

סדנא קצרה

לבנות מאגר מסרים שמדגימים התאמה למשרה, לתקשר נכון בתכנים ובשפת הגוף עם המראיינים, ולתרגל את…

סדנא קצרה

מטוב למצויין - הסדנא לעיצוב קורות חיים שצועקים תוך שש שניות: 'אני האדם שחיפשתם'. השילוב…

סדנא קצרה

הסדנא שמפצחת את הקוד של מרכזי ההערכה רוב האנשים לא אוהבים מרכזי הערכה. הם חושבים…