אודות

Decide המרכז לפיתוח קריירה, מתמחה למעלה מ-10 שנים בסדנאות ובתהליכי יעוץ בנושאי קריירה – לימודים ותעסוקה.

פיתוח קריירה בארגון לעובדים ולמנהלים

מעוטי הזדמנויות

מלווים מתוך אמונה באדם

בעבודה עם אוכלוסיות מעוטות הזדמנויות מסוגים שונים, היועצים והמנחים שומרים על אמונה מלאה במסוגלות של כל נועץ לקדם את עצמו בתוך נסיבות חייו, ולהתחבר לצעד האפשרי הבא. לכל אורך הדרך אנו מסייעים בהנגשת האמצעים לכך, ומניחים זאת לבחירתו. כנגד הגורמים המגבילים, אנו בונים תשתית מעצימה של נכסים לקריירה.

אלו יכולים להיות:

אם האדם המלווה חווה רגעים קשים או חוסר תקוה, לעיתים המסר עבורו יהיה: ‘אני אשא את התקוה בשבילך עד שגם אתה תרגיש אותה”.

להכיר בגורמים מגבילים ובמאפיינים ייחודיים אפשריים

לצד זאת, אנו מתחשבים במאפיינים נפוצים המבדילים את היעוצים או הפעילויות ביחס לאוכלוסיה נורמטיבית. אלו עשויים להיות, בהתאם לסוג האוכלוסיה הספציפי וכמובן לאדם עצמו:

אנו מתאימים את מודל השירות ותכניו לפי מחקר על האוכלוסיה הרלוונטית מתוך התחשבות בסעיפים המתאימים ובמאפיינים נוספים ומתחשבים ברקע ובאילוצים. פעילויות קבוצתיות מעוצבות בצורה חווייתית, ולעיתים משחקית, עם חלקים עיוניים מצומצמים.

לפני פעילות

אנו חולקים עם הלקוח המארגן את הפעילות את רשימת נכסי הקריירה הנדרשים לשם מימוש מטרת הפעילות, ומבקשים הערכה לגבי הרמה ההתחלתית של המשתתפים בטרם הפעילות כדי לתכנן במה להתמקד. במידה שמדובר בסדנאות וביעוצים, אנו מבקשים מידע אישי חיוני לגבי המשתתפים, שעלינו לקחת בחשבון בטרם הפעילות.

במהלך הפעילות

אנשי הסגל מוזמנים לנוכחות ותצפית לכל אורך הפעילות. במקרה של מפגשי יעוץ פרטניים הניתנים כחלק מסדנא או בנפרד, מומלץ לרוב כי המאמנים או אנשי המקצוע העובדים עם המשתתפים יתלוו למפגש על מנת להמשיך את תכנית הפעולה שנקבעת מול המשתתף לאחר מכן, למעט במקרים בהם יש תועלת במפגש בארבע עיניים בלבד.

לאחר פעילות

לרוב בסדנאות עומק, תקבלו דיווח תוצאות בכתב לגבי המשתתפים. המנחה או היועץ בפעילות עומדים לרשותכם לאחר הפעילות לשם התייעצות. בסדנאות עומק, המנחה נגיש בטלפון לכל המשתתפים. מניסיוננו, חלקם בהחלט יוצר קשר ונעזרים במנחה באופן יעיל.

הניסיון שלנו

בעזרת מודל עבודה זה סייענו בשיתוף פעולה עם ארגונים ותכניות שמטרתן צמצום פערים בקרב אוכלוסיות שונות, כגון תלמידי תיכון מרקע של מצוקה נפשית וכלכלית, בני עולים משכונות מצוקה, בוגרי פנימיות, סטודנטים בקורסים מקצועיים שהופנו להכשרה דרך גופי רווחה, ומשתתפי תכניות תהליכיות שקיבלו מאיתנו העצמה לתעסוקה והכוונה מקצועית.

לקוחות לדוגמה
מרופין לקריירה ידידות טורונטו מעגל החיים והתעסוקה עירית ת_א יפו - מרכז תעסוקה עירוני (מרכז הזדמנות) עמותת גוונים מצילה מרכז הזדמנות ירושלים בת עמי משרד הבינוי והשיכון עירית אשדוד - המינהל לשירותים חברתיים - מרכז הזדמנות בתעסוקה קרן קציר מרכז צעירים חוף אשקלון
סדנאות ואירועים
וובינר / הרצאה

ללכת על מה שמתחשק באמת, או על מה שנכון וכדאי? החברה שלנו שולחת מסרים כפולים.…

פרטני

לגרום למעסיק להסתכל על דף נייר, ולהבין תוך שש שניות שמבין מאות מועמדים כדאי להזמין…

סדנת עומק

המשתתפים בונים חזון מחודש ותכנית פעולה לצעד הבא במסלול התעסוקתי