אודות

Decide המרכז לפיתוח קריירה, מתמחה למעלה מ-10 שנים בסדנאות ובתהליכי יעוץ בנושאי קריירה – לימודים ותעסוקה.

פיתוח קריירה בארגון לעובדים ולמנהלים

סטודנטים ובוגרים

מעבר מוצלח מהאקדמיה לעולם העבודה

סטודנטים שישבו יחד על אותו ספסל לימודים, וקיבלו ציונים דומים, יכולים להיות שונים בצורה דרמטית בהצלחה שלהם בפיתוח קריירה לאחר הלימודים.

במעבר חד, הסטודנט נאלץ להפוך מ-‘לקוח’ של מוסד הלימודים ל-‘ספק’ מבחינת עולם העבודה. הוא מקבל החלטות ומוצא לבדו את הצעדים הבאים, נדרש לשווק את עצמו, ו-‘נוחת’ במקום עבודה שחוקיו שונים מאוד מהעולם האקדמי ונדרש להצליח בו.

לא פלא שרבים חוששים מטעות בבחירה, מקושי במציאת עבודה ומקשיים להשתלב במקום במקצוע עצמו. גם מי שאינו חושש מגלה מאוחר יותר, לעיתים מאוחר מדי, כי חסרים לו ידע ומיומנויות להצלחה ביום שאחרי האקדמיה, או שנתקל בחסמים לא צפויים.

iDecide צברה ניסיון רב בעבודה עם סטודנטים, תלמידי קורסים ובוגרים בכל השלבים –

מבחירת כיוון הלימודים לתלמידי מכינה ועד להשתלבות מוצלחת בעולם התעסוקה. קיימנו סדנאות, הרצאות ותהליכי יעוץ עבור מרכזי קריירה במוסדות אקדמיים ועבור גופים נוספים העובדים בשיתוף עם מוסדות אקדמיים במגוון קמפוסים אקדמיים ברחבי הארץ.

המתודולוגיה

הכלים בסדנאות, בהרצאות ובייעוצים מאפשרים לכל סטודנט לסגל דפוסי חשיבה, פעולה ואינטראקציה עם עולם ההשכלה והעבודה, שיגדילו את סיכויי ההצלחה שלו ויסייעו לו להגיע בבטחון למסלול המתאים לו ביותר.

החל מכתיבת גירסאות מדויקות לחלוטין למשרה של קורות חיים, עם דגשים מיוחדים לחסרי ניסיון בשנה ב’ (לעבודת סטודנט) או לקראת סיום הלימודים (למשרה מלאה), דרך כלים לנטוורקינג ולהתגברות על חסמים מנטאליים לכך, ועד למציאת כיוון, הצלחה בראיונות עבודה ראשונים, ובמרכזי הערכה – iDecide חידדה את הכלים כך שיקלעו למציאות חייהם של סטודנטים בצורה הטובה ביותר, ויעבירו להם במינימום זמן, מקסימום אפקט.

למוסדות לימוד המעוניינים להשקיע באופן מקיף בהכנת הסטודנטים שלהם, כך שלטווח ארוך ישתלבו במקומות נחשבים יותר בשוק העבודה, מוצע קורס מקיף לנקודות זכות, של פיתוח קריירה במאה ה-21. גולת הכותרת בקורס הוא מחקרים שסטודנטים מבצעים בצוותים על היבטים של שוק העבודה המעניינים אותם. התוצאות יוצאות מן הכלל, ולאחר כל מחזור ניגשים סטודנטים למרצים ושואלים – כיצד יתכן שהקורס עדיין לא הפך לקורס חובה?

להמלצות נוספות על הפעילויות לסטודנטים ולבוגרים, קיראו כאן.

לקוחות לדוגמה
ידידות טורונטו מרופין לקריירה קורנר טק מסע ג'ורני חרדים באקדמיה ישראל חוויה
המלצות
דר' שרון גת
ראש תכנית Smart Up, תכנית המצטיינים של מכללת אפקה

פנינו לחברת iDecide לבנות סדנא בנושא תרבות עבודת הצוות, במסגרת השקת Smart Up, תכנית המצטיינים של מכללת אפקה. המנחה, יובל, בנה סדנא שהיתה מעל ומעבר למצופה. בניית הדינמיקה במסגרת הסדנא הובילה עד מהרה לקבוצה מגובשת ובסופו של דבר לחלוקה הצוותית, ואפשרה להתניע את התהליך כבר בשלב ראשוני. כל מרכיבי הסדנא הותאמו באופן יוצא מן הכלל לאוכלוסיית היעד ולמטרות לשמן הוזמנה. כמו כן, יובל דאג להשאיר המלצות כיצד לשמר ולעקוב אחר ההתנהלות הצוותית. אני מודה לכם על יצירת הדבק והוראות היישום שהשארתם, אשר בוצעו כלשונן לקבלת גוף אחיד ומגובש. ישר כוח! נתראה בשנה הבאה!

ראש תכנית Smart Up, תכנית המצטיינים של מכללת אפקה
יפה דניאלי
ראש המרכז לפיתוח קריירה, המכללה האקדמית להנדסה SCE ע"ש סמי שמעון

מזה כמה שנים מקיימת המכללה סדנאות וקורסים אקדמיים לפיתוח קריירה, בשני הקמפוסים שלה (באר שבע ואשדוד), עם חברת iDecide.

המנחים והמרצים למדו היטב את שוק התעסוקה למהנדסים, שלו מאפיינים ייחודיים. ניכר כי מושקעות עבודה ומחשבה רבות בהכנה ובעדכון תכניות מותאמות לאוכלוסיית הסטודנטים הלומדים הנדסה, ואופן ההנחיה הוא זורם ונעים.

המשובים מראים כי הפעילויות תורמות רבות, ומחזקות את הביטחון העצמי לקראת יציאה לשוק העבודה. הסטודנטים רוכשים כלים רבים להתמודדות עם חיפוש העבודה באופן אפקטיבי יחד עם כלים לייצוג עצמי. כמו כן, אנו מקבלים סיוע בכלים ורעיונות לפרסום הסדנא.

ראש המרכז לפיתוח קריירה, המכללה האקדמית להנדסה SCE ע"ש סמי שמעון
ליאת בלבן
מנהלת היחידה להכוון תעסוקתי, HIT - המכון הטכנולוגי חולון

היציאה מחממת הלימודים נראית לסטודנטים רבים כיעד לא פשוט, והיא מדגישה את החשיבות של העברת סדנאות הכנה לקבלה לעבודה בצורה יעילה ומקצועית. במקום זה אני חייבת לציין שיובל שפיר מ-iDecide הצליח במיוחד!

יובל הצליח לסחוף את הסטודנטים ולהעביר להם סדנה נעימה, מקצועית עם הרבה טיפים חשובים לעולם העבודה.

יובל נתן תחושה אישית לכל סטודנט, שעזרה לו לשתף ולהציג סיטואציות שמתנהלות בתהליך חיפוש העבודה ללא חשש. הסטודנטים הרגישו, שנמצא מולם מנחה שמדבר אליהם בגובה העיניים שהתנסה בתהליך, ושחשוב לו מאוד שכל אחד יצליח כדי שיוכל למצוא עבודה שיהיה מרוצה ממנה ושתגשים את שאיפותיו.

מנהלת היחידה להכוון תעסוקתי, HIT - המכון הטכנולוגי חולון
נעמה כהן חביב
מנהלת מרכז קריירה, תכנית חרדים באקדמיה

מאז שהתחלנו לעבוד עם חברת איי דיסייד, אנו מרגישים כי אנו נותנים לסטודנטים ולבוגרים ידע וכלים ברמה איכותית ומקצועית.

אנשי הצוות תמיד קשובים ונכונים להציע רעיונות חדשים ולדייק ולרענן את התכנים כל פעם מחדש.

המשובים שאנו מקבלים מהסטודנטים מצוינים.

תודה בעיקר ליובל שפיר, מנכ"ל החברה, שדואג שהחברה תמשיך להעניק את שירותיה הטובים ואף תשפר אותם כל הזמן.

כמו כן תודה ענקית לכל שאר הצוות שעושה עבודה נפלאה, ואנחנו רגועים ויודעים שהסטודנטים בידיים טובות.

מנהלת מרכז קריירה, תכנית חרדים באקדמיה
שרי לשם
רכזת קשרי חוץ והכוון תעסוקתי, המכללה האקדמית כנרת

לאחר ששמענו על iDecide החלטנו לנסות בעצמנו, והזמנו את הסטודנטים להרצאה 'איך מתקבלים למשרות המבוקשות ביותר'. מה שקסם לנו הוא הדגשת הנקודה "איך להצטיין בתור מועמד" כי לעיתים הקושי בחיפוש העבודה נמצא בדיוק שם.

המצגת נראתה מצוין והיתה קצבית וקלה להבנה. הוצג בה מודל מקורי שפותח ע"י החברה, ומביא תובנות מעולם הפרסום לעולם חיפוש העבודה בצורה שכל סטודנט יכול להבין. ארז, המרצה, שילב בהרצאה סיפורים ודוגמאות מהניסיון שלו. המודל שהוצג חיוני ובר יישום, ורצוי שכל אדם בשוק העבודה יכיר אותו.

התגובות של הסטודנטים היו מצוינות ואני חושבת שהרצאות מסוג זה הן בדיוק ההרצאות שהסטודנטים צריכים לקבל כדי להתחיל בבניית הקריירה שלהם.

רכזת קשרי חוץ והכוון תעסוקתי, המכללה האקדמית כנרת
תמי שורין יהל
מנהלת היחידה להכוון וניהול קריירה, הקריה האקדמית אונו

יובל וחברת iDecide נבחרו להוביל סדנאות בתכנית 'צוערים לקריירה בחשבונאות' לסטודנטים איכותיים מהקמפוסים החרדיים. המשובים היו מצויינים. הסטודנטים ציינו שהם סבורים שיישמו את מרבית הכלים המקצועיים בניהול דרכם המקצועית, ולמציאת עבודה כמתמחים, ודירגו את הסדנאות בציון הגבוה ביותר מכלל הסדנאות.

המצגות וחוברות העבודה היו נהירות ונאות, עם שפע של תכנים שימושיים ואופן הגשה המותאמים לאורח החיים החרדי. כספקים, iDecide תמיד קשובים, אדיבים, פדנטים ונותנים מענה מהיר לכל שאלה והתייעצות.

לאור כל זאת, ברצוני להודות לך יובל על הסדנאות ולהמליץ בחום על שירותי i Decide בכלל ולאוכלוסיה חרדית בפרט. נשמח להמשיך ולעבוד יחד בסדנאות נוספות.

מנהלת היחידה להכוון וניהול קריירה, הקריה האקדמית אונו
סדנאות ואירועים
קורס אקדמי

הקורס האקדמי עתיר השבחים, שמעניק לסטודנטים כלים להפוך למועמדים מבוקשים לעבודה בתוך סמסטר

סדנת עומק

הסטודנטים צוברים בטחון ומיומנויות, מסגלים גישה נכונה לשוק העבודה ומתקבלים למשרות איכותיות.

סדנא קצרה

מטוב למצויין - הסדנא לעיצוב קורות חיים שצועקים תוך שש שניות: 'אני האדם שחיפשתם'. השילוב…

סדנא קצרה

לבנות מאגר מסרים שמדגימים התאמה למשרה, לתקשר נכון בתכנים ובשפת הגוף עם המראיינים, ולתרגל את…

סדנא קצרה

הסדנא שמפצחת את הקוד של מרכזי ההערכה רוב האנשים לא אוהבים מרכזי הערכה. הם חושבים…

וובינר / הרצאה

איך הופכים להיות מועמדים מובילים למשרות איכותיות ומבוקשות? שיטה מוכחת שפועלת בכל שלבי המיון ומשיגה…

סדנא קצרה

מי ששואף להתקבל למשרות מבוקשות ולהצליח בתחרות מול מועמדים מרובים, שיעשה זאת בצורה המקצועית ביותר…

סדנא קצרה

להפוך להיות אדם שמקבל ומעביר לאחרים הרבה יותר הזדמנויות, שקהילה גדולה של אנשים מסמפטת ומעריכה…