להפיל אותם מהכיסא במרכז הערכה

הסדנא שמפצחת את הקוד של מרכזי ההערכה

רוב האנשים לא אוהבים מרכזי הערכה. הם חושבים שזו סיטואציה לא מכבדת, לא מייצגת, ולא הוגנת, שהתוצאות בה תלויות בגחמות של אחרים וקשה מאוד להצליח בה. יש כמובן אמת בחלק מהביקורת על מרכזי הערכה, ויחד עם זאת המעסיקים משתמשים בהם מסיבות טובות מבחינתם, וכל עוד הם עובדה קיימת – כדאי להכיר את ‘השד’ ולגלות שלא תמיד הוא נורא כל כך, ואפשר אפילו להתייחס אליו כמשחק ולהצליח בו.

אחרי הסדנא הזו, המשתתפים יוכלו להבין בדיוק מה קורה שם ולמה, וללכת ליום המיון בידיעה שיש להם כלים חדשים שלא רק יסייעו להם להפגין יכולות גבוהות יותר ביום עצמו – אלא לרכוש מיומנויות יוצאות דופן לתרום יותר ערך לכל דיון ולכל משימה קבוצתית גם בקריירה, בשטח.

iDecide משתמשת בטכניקות מתחומי אימפרוביזציה וכלי חשיבה שיעזרו למשתתפים להיות טובים יותר במשימות בכלל, ולא רק במרכזי הערכה. השיפור הוא אותנטי, והבטחון שיושג הוא מבוסס.

שאלות ותשובות
מהו האורך המומלץ לסדנא?

האורך המומלץ הוא 4 שעות עגולות כולל הפסקות, אם כי ניתן במידה שיש אילוץ להעביר את הסדנא ב-3 שעות.

הסדנא תעזור לי להציג את הדמות שהם רוצים לראות במרכז ההערכה?

הסדנא לא מלמדת כישורי משחק והעמדת פנים. להיפך, הסדנא תעזור לך למצוא בתוכך את החיבור האותנטי לתפקיד, לבדוק אם יש לך יכולת להגיע ברמת מחויבות מספקת ולהציע למעסיק ערך, ולהפסיק להפריע לעצמך להיות הדמות המתאימה ‘שהם רוצים לראות’.

לרוב אנשים משתדלים ליישם תפיסות לא נכונות לגבי מרכזי הערכה, ולכן דווקא משיגים את ההיפך – מפריעים לעצמם להיות במיטבם ונתפסים כמי שמתאמצים להיות מישהו אחר.

בנוסף, הסדנא, למיטב ידיעתנו, היא היחידה שפועלת לפי העיקרון של מהות קודמת לרושם החיצוני. אנחנו לא נלמד אותך להציג דמות, אלא בין השאר ניתן לך כלים באמת להיות טוב יותר במצבים שתיתקל בהם בעבודה, ודרך כך תהיה טוב יותר במרכזי הערכה, וגם בטוח בעצמך יותר מאחר שהיתרון יהיה אמיתי.

האם ניתן להתאים את הסדנא לקהל יעד ספציפי מבחינת עיסוק ורמת ניסיון?

בעוד שהעקרונות והמתודה פועלים לכל קהל יעד, הדוגמאות והדגשים כמובן שונים מאוד בין קהלים שונים. הסדנא מותאמת ברמה טובה למגוון רחב של קהלים והמנחה יכול לבחור מבין שלל דוגמאות בצורה מודולרית.

האם הסדנא מותאמת גם לקהלים מיוחדים כגון חברה חרדית, חברה ערבית, יוצאי אתיופיה, עולים וכו'?

בהחלט, הסדנא יכולה להביא בחשבון את הקודים תרבותיים השונים והפרשנויות השונות של התנהגויות וסימנים מצד המראיינים ביחס לתרבות המקורית ממנה באים המועמדים. הסדנא אף יותר חיונית במקרה של אנשים שבאים מרקע שיש בו תרבות וקודי התנהגות שונים משמעותית מהנהוג בעולם העבודה הישראלי.

שירותים קשורים
סדנא קצרה

מי ששואף להתקבל למשרות מבוקשות ולהצליח בתחרות מול מועמדים מרובים, שיעשה זאת בצורה המקצועית ביותר…

סדנא קצרה

לבנות מאגר מסרים שמדגימים התאמה למשרה, לתקשר נכון בתכנים ובשפת הגוף עם המראיינים, ולתרגל את…

סדנא קצרה

מטוב למצויין - הסדנא לעיצוב קורות חיים שצועקים תוך שש שניות: 'אני האדם שחיפשתם'. השילוב…