איך להתקבל לשירות הציבורי

משרות טובות עם יכולת השפעה מחכות לכם

הסדנא שתלמד אתכם כיצד מתקבלים

כך תהנו ממקסימום סיכוי להתקבל למשרה שאתם רוצים

יתכן שאתם עובדים במגזר הציבורי ורוצים לכוון למשרה שתאפשר לכם יותר השפעה ומיצוי אישי, ויתכן שאתם מעוניינים להכנס למגזר הציבורי – אולי משום היציבות והבטחון, ואולי מתחושת חיבור ערכי לעשייה הציבורית. כך או כך, כדאי שתדעו איך להגיע למשרה הרצויה בדרך שתבטיח לכם את הסיכוי הגבוה ביותר.

רבים מחזיקים בסטיגמות על תהליך המיון ושומעים על מכרזים ‘תפורים’, אבל זה בודאי לא מייצג את כל המגזר. ישנם חוקי משחק שיכולים לעזור לכם, ויתכן שתתקלו בהפתעות לטובה.

בסדנא תקבלו כלים להיחשף לסוגי עבודות שיכולים להתאים לכם, להגיש מועמדות בצורה אטרקטיבית עם קורות חיים מותאמים במיוחד למה שמחפשים במגזר הציבורי, ולהתמודד בצורה הטובה ביותר במרכזי הערכה ובועדות מכרז, כולל כלים לניתוח תמונת המתחרים שלכם ולהכנה שתתן לכם את מירב הסיכויים לזכות. מיטב הכלים והשיטות המובילים בארץ של iDecide ששמעתם עליהם, מוגשים בהתאמה מיוחדת למגזר הציבורי.

הסדנא מיועדת לכל השלבים, החל מסטודנטים ועד למנהלים מנוסים.

שאלות ותשובות
מהו האורך המומלץ לסדנא?

האורך המומלץ הוא 4 שעות עגולות כולל הפסקות, אם כי ניתן במידה שיש אילוץ להעביר את הסדנא ב-3 שעות.

הסדנא תעזור לי להציג את הדמות שהם רוצים לראות במרכז ההערכה או במכרז?

הסדנא לא מלמדת כישורי משחק והעמדת פנים. להיפך, הסדנא תעזור לך למצוא בתוכך את החיבור האותנטי לתפקיד, לבדוק אם יש לך יכולת להגיע ברמת מחויבות מספקת ולהציע למעסיק ערך, ולהפסיק להפריע לעצמך להיות הדמות המתאימה ‘שהם רוצים לראות’.

לרוב אנשים משתדלים ליישם תפיסות לא נכונות לגבי תהליכי מיון, ולכן דווקא משיגים את ההיפך – מפריעים לעצמם להיות במיטבם ונתפסים כמי שמתאמצים להיות מישהו אחר.

בנוסף, הסדנא, למיטב ידיעתנו, היא היחידה שפועלת לפי העיקרון של מהות קודמת לרושם החיצוני. אנחנו לא נלמד אותך להציג דמות, אלא בין השאר ניתן לך כלים באמת להיות טוב יותר במצבים שתיתקל בהם בעבודה, ודרך כך תהיה טוב יותר במרכזי הערכה ובועדת המכרז, וגם בטוח בעצמך יותר מאחר שהיתרון יהיה אמיתי.

האם ניתן להתאים את הסדנא לקהל יעד ספציפי מבחינת עיסוק ורמת ניסיון?

בעוד שהעקרונות והמתודה פועלים לכל קהל יעד, הדוגמאות והדגשים כמובן שונים מאוד בין קהלים שונים. הסדנא מותאמת ברמה טובה למגוון רחב של קהלים והמנחה יכול לבחור מבין שלל דוגמאות בצורה מודולרית.

האם הסדנא מותאמת גם לקהלים מיוחדים כגון חברה חרדית, חברה ערבית, יוצאי אתיופיה, עולים וכו'?

בהחלט, הסדנא יכולה להביא בחשבון את הקודים תרבותיים השונים והפרשנויות השונות של התנהגויות וסימנים מצד המראיינים ביחס לתרבות המקורית ממנה באים המועמדים. הסדנא אף יותר חיונית במקרה של אנשים שבאים מרקע שיש בו תרבות וקודי התנהגות שונים משמעותית מהנהוג בעולם העבודה הישראלי.

המלצות
נעמה כהן חביב
מנהלת מרכז קריירה, תכנית חרדים באקדמיה

קשה למצוא הכנה איכותית לנושא החשוב והמרכזי של הכנה לתהליכי מיון במגזר הציבורי, שמעניין אחוז גבוה מאוד של האנשים. חברת iDecide נותנת מענה מעמיק ואמיתי לנושא בכל ההיבטים: מציאת משרה, התאמת קורות החיים בצורה מדויקת, הכנה למרכזי ההערכה, והכנה לועדת המכרז כולל ניתוח מתחרים אפשריים. קיימנו את הסדנא מספר פעמים והמשתתפים מציינים שהיא מחדשת, מועילה, מעניינת ומקצועית.

שירותים קשורים
סדנא קצרה

מי ששואף להתקבל למשרות מבוקשות ולהצליח בתחרות מול מועמדים מרובים, שיעשה זאת בצורה המקצועית ביותר…

סדנא קצרה

לבנות מאגר מסרים שמדגימים התאמה למשרה, לתקשר נכון בתכנים ובשפת הגוף עם המראיינים, ולתרגל את…

סדנא קצרה

מטוב למצויין - הסדנא לעיצוב קורות חיים שצועקים תוך שש שניות: 'אני האדם שחיפשתם'. השילוב…

סדנא קצרה

הסדנא שמפצחת את הקוד של מרכזי ההערכה רוב האנשים לא אוהבים מרכזי הערכה. הם חושבים…

סדנת עומק

פיתוח מקצועי סוחף שנוגע לכל המנהלים ומעניק להם כלים פרקטיים שטרם הכירו